Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 4834
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Głubczyce: Łukasz Cimosz wicemistrzem Polski!

Wtorek, 27 maja 2014, 14:31
Aktualizacja: 14:38
Autor: MDvR
Głubczyce: Łukasz Cimosz wicemistrzem Polski!
Fot. użyczone
Ostatni weekend okazał się bardzo udany dla jeleniogórskiego badmintona. W dniach 23–25 maja w Głubczycach młodzi badmintoniści walczyli w mistrzostwach Polski młodzików młodszych. Na starcie nie mogło oczywiście zabraknąć zawodników KS Chojnik Jelenia Góra. Nasz klub reprezentowali Łukasz Cimosz, Patryk Panasiewicz oraz Kacper Górniak.

Mistrzostwa okazały się bardzo udane dla Łukasza Cimosza, który w grze mieszanej z Karoliną Szubert (KS Match Point Ślęza) zdobył srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski.

- Łukasz z Karoliną potwierdzili w ten sposób, że zwycięstwa w turniejach międzynarodowych czy ogólnopolskich w całym sezonie nie były przypadkiem. Moja radość jest podwójna, ponieważ kolejny jeleniogórski zawodnik zdobywa medal mistrzostw Polski, a z drugiej strony towarzyszy duma, radość i szczęcie jak syn triumfuje w tak ważnych zawodach. Jest to pierwszy medal w tej kategorii wiekowej jaki padł łupem jeleniogórskiego badmintonisty. Wiem, że sukces Łukasza doda mu motywacji na kolejne lata treningu oraz zmotywuje jego młodszych kolegów, bo przecież dla Patryka były to już drugie mistrzostwa (uczeń piątej klasy szkoły podstawowej), w których bierze udział. Dla Kacpra, który jest dopiero uczniem czwartej klasy szkoły podstawowej występ w mistrzostwach był świetnym i dużym przeżyciem. Chciałbym jeszcze raz serdecznie pogratulować Łukaszowi medalu - skomentował Adam Cimosz, trener młodych jeleniogórskich badmintonistów.

Radości nie krył również Adam Słomka, trener starszych grup jeleniogórskich badmintonistów, pod którego okiem coraz częściej trenuje Łukasz. - Możliwość trenowania ze starszymi zawodnikami, tegorocznymi medalistami mistrzostw Polski juniorów sprzyja rozwojowi i postępom jakie czyni Łukasz. Serdecznie gratuluję Łukaszowi medalu i cieszę się, że kolejny nasz wychowanek dołączył do grona medalistów mistrzostw Polski -dodał Adam Słomka.

- Przed nami jeszcze jeden, dwa ważne turnieje w kończącym się sezonie 2013/2104. W czerwcu odbędą się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, na których zagrają jeleniogórscy badmintoniści. A chcielibyśmy przypomnieć, że oba turnieje zaliczane są do rywalizacji dzieci i młodzieży Ministerstwa Sportu i Turystyk - zakończyli Adam Cimosz i Adam Słomka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group