Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 8455
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Luiza Laskowska pozostanie dyrektorką BWA

Środa, 27 stycznia 2021, 13:06
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Luiza Laskowska pozostanie dyrektorką BWA
Fot. Przemek Kaczałko
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyraził zgodę na powierzenie - bez konkursu - stanowiska dyrektora Galerii BWA w Jeleniej Górze na kolejne 3 lata Luizie Laskowskiej - poinformował na Facebooku prezydent miasta - Jerzy Łużniak.

Luiza Laskowska prowadzi Galerię BWA (miejską instytucję kultury) od 2018 roku, kiedy to poprzednia dyrektorka - Janina Hobgarska - przeszła na emeryturę.

Bardzo się cieszę, jestem zaszczycona, że będę mogła nadal prowadzić tę wspaniałą placówkę ze świetną ekipą, pokazywać nadal frustrację i bóle, przeplatane nadzieją i pięknej - wyznała Luiza Laskowska.

Z powodu rządowych ograniczeń, placówki kultury nie mogą normalnie funkcjonować i obecnie wystawy prezentowane są "online". Aktualnie można oglądać komiks i malarstwo Tadeusza Baranowskiego.

To dla mnie odkrycie, bo malarstwo rzadko pokazywał. Jest znany bardziej jako twórca komiksów. Wystawę przedłużamy do końca lutego z nadzieją, że ludzie będą mogli wejść i obejrzeć dzieła Tadeusza Baranowskiego - powiedziała L. Laskowska.

Od marca zaplanowana jest wystawa Agaty Zbylut.

To artystka wojująca - pokaże wystawę problemową, właśnie z bólem świata, hejtem. To będzie trudna, ale bardzo ważna wystawa ze sztuką współczesną - zapowiada dyrektorka.

Twoja reakcja na artykuł?

19
68%
Cieszy
4
14%
Hahaha
3
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group