Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8940
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ługańsk rządził w Parku Zdrojowym – video

Niedziela, 12 lipca 2009, 18:21
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lipca 2009, 8:04
Autor: Nat/tejo
JELENIA GÓRA: Ługańsk rządził w Parku Zdrojowym – video
Fot. TEJO
Gorącą owacją dziękowała dziś publiczność zgromadzona na pierwszym z cyklu Koncertów Promenadowych młodym Ukraińcom, którzy dali popis potężnych możliwości wokalnych i tanecznych. Był to zarazem wstęp do występu grupy „Krótko i na temat”.

Wstęp niesamowity, bo trwał grubo ponad godzinę. Zgromadzeni przed Muszlą Koncertową słuchacze, powitani przez Ewelinę Marciniak, szefową Przystani Twórczej Cieplickiego Centrum Kultury, bardzo życzliwie przyjęli młodzież ukraińską z Ługańska. Goście właśnie odpoczywają w Międzynarodowym Domu Skauta i dzięki uprzejmości Antoniego Padewskiego, opiekuna placówki, pokazali ciepliczanom, jeleniogórzanom i kuracjuszom, co potrafią.

A potrafią bardzo dużo. Część umiejętności artystycznych Ukraińców z zespołu „Zabawka” można było oklaskiwać już w minioną środę przy ratuszu podczas inauguracji cyklu imprez „Bezpieczne wakacje”. Dziś doszły do tego kolejne „numery” w tym brawurowo odtańczony „Kankan” do muzyki Jacquesa Offenbacha. Młode i urodziwe wokalistki porywały publiczność piosnkami w swoim ojczystym języku. Nie zabrakło też akcentów w stylu pop, a także odniesień do naszej listy przebojów wszech czasów. Zabrzmiał niegdysiejszy hit Anny Jantar „Dzień wspomnienie lata”, a także tradycyjny „Polonez warszawski” i „Krakowiak”.

Ukraińcy pod wodzą Walentyny Turańskiej-Koczietowej ze stowarzyszenia polonijnego „Polonez” zebrali zasłużone oklaski. Strzałem w dziesiątkę okazało się także otwarcie przed gośćmi publicznej sceny. Byli oni bowiem także w ubiegłym roku, ale repertuarem mogli pochwalić się tylko przed nielicznymi jeleniogórzanami podczas kameralnego występu w Domu Skauta.

Grupa „Krótko i na temat” miała trudne zadanie, bo wystąpiła po młodzieży z Ługańska, rzec można niejako w cieniu sukcesu gości z dalekiej Ukrainy. Zespół tworzą Marcin Wiłkowski - instrumenty klawiszowe i śpiew, Patryk Kolisz – gitary i Adrian Łącki - gitara basowa. Wspólnie zaprezentowali piosenki poetyckie takie jak „ Przystanek przy ulicy Wiejskiej”, „Żółty autobus”, „Ballada o szewcu” czy „ O miłości” .

Były ty to autorskie opowiadania, historie napisane przez Marcina i Patryka zainspirowane konkretnymi sytuacjami, miejscami i przeżyciami. Utwory będące łatwe do zrozumienia i napisane bardzo prostym i czytelnym językiem, dawały możliwość przeniesienia się wraz z ich grą i śpiewem w zupełnie odległe miejsce i puścić wodze fantazji.

Podobnie jak zespół „Zabawa” KiNT przyciągnął tłum ludzi do wysłuchania i oglądnięcia przygotowanego repertuaru. Dlatego też nie obeszło się bez rozczarowania i aplauzu na końcu koncertu. W końcu nie codziennie nadaje się okazja przeżywania przygód słuchając muzyki w ciepły, słoneczny dzień na terenie Parku Zdrojowego.

Za tydzień bohaterem Koncertu Promenadowego będzie Leszek Kopeć: człowiek orkiestra. Jest zarazem wokalistą, pisze teksty i przygrywa sobie na różnych instrumentach.

Obejrzyj video!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group