Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 5595
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ludzkim głosem proszą o pomoc

Sobota, 23 grudnia 2006, 0:00
Autor: Angelika Grzywacz
Jelenia Góra: Ludzkim głosem proszą o pomoc
Fot. Angelika Grzywacz
Schronisko dla małych zwierząt poszukuje wolontariuszy, którzy swój wolny czas chcieliby poświęcić na opiekę nad przebywającymi w placówce czworonogami.

– Jeśli szukasz zajęcia i zaczyna cię już nudzić siedzenie w domu, zostań naszym wolontariuszem – zachęca Eugeniusz Ragiel, kierownik schroniska przy ulicy Spółdzielczej.
– Zrobisz coś pożytecznego jednocześnie dla siebie i potrzebujących – dodaje.

Wolontariusze pomogą pracownikom schroniska w utrzymaniu czystości, wyprowadzą psy na spacer, wypełnią ankiety, które usprawnią znalezienie zwierzętom nowych właścicieli.
Przydatna będzie umiejętność sfotografowania zwierzęcia do promowania na stronie internetowej.

– Sposobów pomocy jest bardzo wiele – zapewnia Eugeniusz Ragiel. Potrzeb jest jednak jeszcze więcej. W przepełnionym schronisku od kilku lat przebywa ponad sto psów i trzydzieści kotów. Do tego systematycznie trafiają do schroniska zagubione psy.
Właściciele, którym zaginął pupil, mogą zawsze zadzwonić i zapytać czy w schronisku nie przebywa ich pies.

Przy wszystkich zwierzakach pracuje tylko sześć osób. Dlatego istnieje potrzeba, by ktoś o dobrym sercu pomógł w funkcjonowaniu tego schroniska.

Wszystkie szczegóły są dostępne pod adresem: kapitan_marchewa@o2.pl lub na stronie http://jelenia.schronisko.net/page7.html oraz pod telefonem 075 64 201 56 lub 691 435 498

Jeśli ktoś chciałby zabrać na stałe zwierzę do domu, w schronisku dla małych zwierząt jest wiele psów do wyboru. Przy odbiorze zwierzaka należy zapłacić 40 złotych. Połowa tej sumy przeznaczona jest na utrzymanie innych zwierząt, połowa – na książeczkę zdrowia i szczepień.

Jeśli ktoś ma warunki i chęci opieki nad psem lub kotem w domu, może sprawić sobie lub bliskim oryginalny prezent gwiazdkowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group