Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6131
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Ludziom gór na Śnieżce

Piątek, 10 sierpnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 10 sierpnia 2007, 16:36
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Ludziom gór na Śnieżce
Fot. Archiwum
Prezydent Czech Klaus, wicepremier Gosiewski, biskupi i turyści składali ratownikom górskim i przewodnikom życzenia z okazji ich święta.

10 sierpnia w uroczystość św. Wawrzyńca, patrona ludzi gór, w kaplicy pod jego wezwaniem odbyła się wyjątkowa msza św. w intencji ratowników, przewodników górskich oraz turystów.

Nabożeństwo koncelebrowali ks. bp Stefan Cichy, ordynariusz Diecezji Legnickiej oraz ks. Dominik Duka, biskup z Hradec Kralove (Czechy). – Wśród obecnych nie zabrakło prezydenta Republiki Czeskiej Vaclava Klausa. Był także wicepremier rządu RP Przemysław Gosiewski – informuje Maciej Abramowicz, naczelnik karkonoskiej grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Po mszy ratownicy zeszli do symbolicznego cmentarza poświęconego pamięci ludzi, którzy z górami się związali i tam zginęli. Modlitwę poprowadził ks. Michał Gołąb, który jest jednocześnie ratownikiem ochotnikiem w szeregach GOPR.

Wielu turystom i ludziom gór obecnym na nabożeństwie psikusa spłatała pogoda: padał deszcz i grzmiało. Msza św. na Śnieżce sprawowana jest jedynie raz w roku, właśnie z okazji dnia św. Wawrzyńca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group