Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 2153
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Lucyna Kornobys naszą Lady Disabled

Środa, 8 maja 2013, 9:24
Aktualizacja: 14:05
Autor: Angela/JFOON
Jelenia Góra: Lucyna Kornobys naszą Lady Disabled
Fot. Archiwum Rodzinne
Wczoraj (07 maja br.) w Sali Kolumnowej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej odbyła się uroczysta Gala XI edycji ogólnopolskiego konkursu Lady Disabled (Dama Niepełnosprawna) im. Krystyny Bochenek. Nominowana do tej nagrody w kategorii sport była jeleniogórzanka Lucyna Kornobys, która znalazła się w „złotej piętnastce”.

Jeleniogórzanka została zgłoszona do tego tytułu przez Jeleniogórskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych, skupiające 10 organizacji pozarządowych pracujący na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych ziemi jeleniogórskiej, zrzeszających około 2.000 członków.

- Postawa pani Lucyny, która na co dzień zmaga się ze swoją niepełnosprawnością, ale pomimo to aktywnie włącza się w życie społeczne oraz wnosi istotny wkład w różne jego dziedziny, jest wyjątkowa – zapewnia Ligia Jamer przewodnicząca JFOON. - Bardzo aktywnie działa ona na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnością zawodowo, bo jest pracownikiem Urzędu Miasta Jelenia Góra Wydziału Dialogu Społecznego i odpowiada za sprawy związane właśnie z rozwiązywaniem problemów osób niepełnosprawnych, ale nie tylko. Pani Lucyna Kornobys od lat bardzo aktywnie działa społecznie, jest inicjatorem wielu różnego rodzaju akcji edukacyjnych i sportowych, skierowanych przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej, a mających na celu zmianę postrzegania osób z niepełnosprawnością oraz aktywizację i integrację środowiska osób niepełnosprawnych. To także wybitna sportsmenka-lekkoatletka, która jako reprezentantka Polski zdobyła wiele nagród zarówno krajowych, jak i międzynarodowych w pchnięciu kulą, rzucie oszczepem, jak i siatkówce na siedząco – wymienia Ligia Jamer.

Ta wyjątkowa postawa została doceniona także przez Kapitułę Konkursu i Lucyna Kornobys znalazła się w „złotej piętnastce”, co jest jeszcze jednym z wielkich sukcesów. Gratulujemy!

Inicjatorem konkursu, realizującego min. zapisy art. 6 Konwencji o Prawach Osób Niepełnosprawnych ONZ, jest Marek Plura, poseł na Sejm RP. Organizatorem od 2002 roku konkursu jest Parlamentarny Zespół ds. Osób Niepełnosprawnych, Parlamentarna Grupa Kobiet oraz Biuro Poselskie Posła Marka Plury. Honorowym patronem imprezę objęła Ewa Kopacz, marszałek Sejmu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group