Poniedziałek, 4 września 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 5 września 2006, 12:34
Autor: Agnieszka Rafińska
Orzeł Lubawka pokonał Lotnik Jeżów Sudecki 6:2 (4:0).

Takiego obrotu sprawy nikt się nie spodziewał. Już w pierwszej minucie B. Sobota uzyskał prowadzenie dla Orła. W dziewiątej minucie błąd popełnił Raus. Wyszedł za daleko z bramki i Królak lobując bramkarza z Jeżowa podwyższył prowadzenie. Nie minęła minuta a już było 3:0. Zdobywcą bramki okazał się Adamowicz. Obrona jeżowian w tym meczu nie istniała. Błędy defensywy gości skrupulatnie wykorzystywali gospodarze. W trzydziestej pierwszej minucie po raz kolejny B. Sobota zostawił za swoimi plecami obrońców i posłał piłkę do siatki. Do końca pierwszej połowy tylko dzięki dobrej postawie Rausa wynik nie uległ zmianie.

Po przerwie podopieczni Marka Herzberga postawili wszystko na jedną kartę. Od początku ich sytuacje przysparzały dużo problemów obrońcom Orła. Śmiałe ataki jeżowian przyniosły efekt w pięćdziesiątej czwartej minucie, kiedy to piłkę do bramki Libera skierował Kondraciuk. Piłkarze Lotnika po tej bramce nabrali jeszcze większej wiary w siebie. Po jednej z akcji gospodarzy, Bilecki zagrywał ręką w polu karnym. Sędzia nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny dla Lotnika. Kondraciuk i było 4:2. Ofensywa jeżowian nie ustawała. Tak samo jak dramaturgia spotkania. Goście byli bardzo blisko zdobycia trzeciej bramki, ale piłka po strzale Zielińskiego trafiła w słupek. Podłamało to przyjezdnych. Natomiast wykorzystali to miejscowi. W osiemdziesiątej trzeciej minucie B. Sobota będąc sam na sam z Rausem nie daje mu żadnych szans. Lotników pogrążył na dwie minuty przed końcem spotkania Kopeć, który zdobył szóstą bramkę dla Orła. Do końca nic już się nie zmieniło i Orzeł Lubawka pokonał Lotnika Jeżów Sudecki 6:2.

<b>Orzeł Lubawka – Lotnik Jeżów Sudecki 6:2 (4:0)</b>
1:0 B.Sobota 1 min.
2:0 Królak 9 min.
3:0 Adamowicz 10 min.
4:0 B.Sobota 31 min.
4:1 Kondraciuk 54 min.
4:2 Kondraciuk 68 min. – karny
5:2 B.Sobota 83 min.