Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 8878
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Łowczy bez strzelby

Poniedziałek, 9 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 lipca 2007, 6:30
Autor: DOB
Jelenia Góra: Łowczy bez strzelby
Fot. rylit
Miasto nie ma pieniędzy na organizację wielkiego jubileuszu.

Czy przypadające na przyszły rok 900-lecie Jeleniej Góry zakończy się klapą?
– Jak mają wyglądać obchody święta miasta, skoro wydział promocji praktycznie nie ma na nie pieniędzy – pyta Grażyna Malczuk, radna Lewicy i Demokratów.

Jak się dowiedzieliśmy, wydział ma na ten rok tylko 60 tysięcy złotych. To wystarczy ledwie na zakup bilboardów informujących o rocznicy powstania Jeleniej Góry. A co z programem obchodów? Przy takim budżecie, nie ma mowy o ściągnięciu wielkich gwiazd i szumnie zapowiadane święto może ograniczyć się do kilku plenerowych festynów.

Dla przykładu, organizacja prowadzonego z wielkim rozmachem i cieszącego się niesłabnącą popularnością festiwalu filmów komediowych w Lubomierzu kosztuje ok. 200 tysięcy złotych. Włodarze Jeleniej Góry marzą o imprezie na znacznie większą skalę. Ale nie mają na razie środków, aby pomyśleć o jej programie.

Czas nagli, bo ewentualni strategiczni sponsorzy właśnie opracowują budżety na przyszły rok. Jeśli miasto się spóźni z propozycją współpracy, jubileusz 900-lecia może okazać się niewypałem.
– Organizatorzy podobnych imprez myślą o nich nawet dwa lata przed początkiem. W Lubomierzu prace przy organizacji następnego festiwalu zaczynają się już w trakcie trwania bieżącej imprezy – mówi przedstawiciel impresariatu prowadzącego plenerowe koncerty.

Władze Jeleniej Góry niedawno przyznały wydziałowi promocji dodatkowo 70 tysięcy złotych, ale pieniądze te są przeznaczone na dodrukowanie wydawnictw o mieście.
– W tym roku pieniędzy wystarczy na zainicjowanie pewnych działań związanych z 900-leciem – wyjaśnia prezydent Marek Obrębalski. – W przyszłorocznym budżecie będzie ich znacznie więcej. Staramy się o środki zewnętrzne, wystąpiłem m.in. do central krajowych banków oraz do marszałka dolnośląskiego z prośbą o dofinansowanie. 900-lecie Jeleniej Góry zostało wpisane do programu rozwoju Dolnego Śląska, co podwyższa rangę tego święta.

<b> Radny czytał legendę </b>
Józef Zabrzański z Prawa i Sprawiedliwości na ostatniej sesji odczytał fragment legendy o upolowaniu jelenia, przypomniał też skład komitetu organizacyjnego święta, w którym jest m.in. Grażyna Malczuk z Lewicy i Demokratów. &#8211; Proszę komitet o przedstawienie wyników swoich działań &#8211; interpelował radny. G. Malczuk wyjaśniła, że komitet powołano za poprzedniej kadencji i od wyborów &#8211; po zmianie władzy - ona sama nie uczestnicy w jego posiedzeniach. &#8211; Ale komitet się spotyka &#8211; zapewniła radna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
260
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
13%
Wciąż fatalnie
25%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group