Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 5082
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Łowcy pucharów

Wtorek, 2 października 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 2 października 2007, 19:54
Autor: Angela
Kotlina Jeleniogórska: Łowcy pucharów
Fot. Angela
III Otwarte Indywidualne Strzeleckie Zawody Sportowe o Puchar Prezydenta Miasta Jeleniej Góry.

Zmagania tym razem odbyły się w Mroczkowicach. Były kolejną okazją do sprawdzenia bacznego oka i celnych rąk strzelców. W zawodach wystartowało dwudziestu czterech zawodników wchodzących w skład ośmiu drużyn.

W klasie mistrzowskiej najlepszy okazał się Damian Rusinek, w powszechnej Wiktor Marconi. Zespołowo w klasie powszechnej najlepiej wypadli zawodnicy z Koła Łowieckiego „Cietrzew”, a w klasie mistrzowskiej Koło Łowieckie „Wieniec” ze Świeradowa Zdroju.

Z roku na rok zawody strzeleckie przyciągają coraz większa liczbę uczestników. Z zawodnikami, którzy walczyli w dwóch klasach: powszechnej i mistrzowskiej, w tym roku przyjechali również członkowie ich rodzin, którzy kibicowali przy poszczególnych rozgrywkach.

- Jestem bardzo dumna ze swojego męża – powiedziała Agnieszka Marconi. Ciszę się, że mogłam przyjechać tu z dziećmi i spędzić tak miło czas z całą rodziną.
- W sumie w zawodach udział wzięło dwudziestu czterech zawodników.
Tłumnie przybyli na zawody strzelcy z okręgu jeleniogórskiego, ze Szklarskiej Poręby, ze Świeradowa Zdroju i ze Zgorzelca – powiedział Wiktor Marconi. Zawiodła natomiast strona Bolesławca
.
Każdy z zawodników indywidualnych miał do pokonania kilka konkurencji. W każdej z nich najważniejsza była celność, opanowanie oraz doświadczenie.
- W konkurencjach śrutowych zawodnicy strzelali do makiety zająca i do rzutków, w ramach konkurencji kulowych ich celem była makieta dzika, rogacza oraz lisa – mówi Henryk Szczygóra, sędzia III Otwartych Zawodów Łowieckich.

Każda konkurencja była zgodnie z regulaminem punktowana, o zwycięstwie decydował jednak wynik końcowy. Zawodnicy musieli więc w każdej konkurencji zdobyć jak największą liczbę punktów a to wiąże się z dużą ilością treningu, doświadczeniem i odpornością psychiczną.

Pierwsze miejsce w klasie mistrzowskiej wywalczył Damian Rusinek, drugie zajął Józef Liczner, a na trzeciej pozycji pojawił się Wojciech Karp. W klasie powszechnej natomiast pierwsze miejsce wystrzelał Wiktor Marconi, obok niego na drugim miejscu stanął Grzegorz Pogorzelski. Trzeci był Paweł Liczner.
W tym roku sporo zmian pojawiło się w klasyfikacjach ogólnych, gdzie zmienił się skład osobowy. Wiktor Marconi zmienił drużynę „ Głuszca”, który w tym roku zamiast pierwszego miejsca, jak to było do tej pory, zajął miejsce trzecie.

Nowym kołem łowieckim Wiktora Marconiego, będzie teraz koło łowieckie „Wieniec”, które - jak mówi zawodnik - nie ma jeszcze takiego przebicia jak „Głuszec” a mino to w tym roku zajęło drugie miejsce.
Zwyciężyła natomiast załoga ze Zgorzelca, która do zawodów przygotowuje się niemal przez cały rok nie tylko poprzez treningi na strzelnicach.

- Jeździmy po całej Polsce podnosząc swoje kwalifikacje strzeleckie, organizujemy zawody w naszym okręgu dla bardzo szerokiej rzeszy myśliwych i poza zwyciężaniem w zawodach mamy na celu propagowanie tego sportu w całych rodzinach myśliwych, które za każdym razem staramy się przyciągnąć na zawody licznymi atrakcjami takimi jak biesiadowanie, wspólne spotkania na łonie natury i tym podobne – powiedział Józef Liczner, łowczy z Koła Łowieckiego „Wieniec” Zgorzelcu.

Na zawody przybył również prezydent miasta Jeleniej Góry Marek Obrębalski, który co prawda nie wystartował, ale osobiście wręczył puchary i dyplomy. Dziękując za zaproszenie obiecał, że przy dziewięćsetleciu Jeleniej Góry postara się, aby mieszkańcy mogli zobaczyć perfekcję strzelania zawodników, jaką mógł sam zaobserwować podczas imprezy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group