Jeżów Sudecki: Lotnik gromi Victorię

Sobota, 3 kwietnia 2010, 16:38
Aktualizacja: Niedziela, 4 kwietnia 2010, 11:11
Autor: arec
Szybkie tempo gry, sporo akcji i przede wszystkim bramki mogli dziś zobaczyć kibice w Jeżowie Sudeckim. Lotnik pewnie pokonał Victorię Czadrów 5:1, choć do przerwy niespodziewanie prowadzili goście.

Od pierwszych minut spotkania na boisku przeważali gospodarze. Lotnik praktycznie zamknął rywali na ich połowie boiska jednak nie potrafił wypracować dogodnej sytuacji do strzelenia bramki. Broniąca się Victoria co pewien czas odpowiadała niebezpiecznymi kontrami. W 16 minucie po podaniu ze środka pola w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Matujza, który trafił w poprzeczkę. Kolejnej kontry czadrowianie już nie zmarnowali. Piłkę w polu karnym otrzymał Kurek i strzelił obok Rausa.

Do końca pierwszej połowy obraz gry nie uległ zmianie. Przeważał Lotnik, ale bardzo dobrze bronili się goście. W przerwie kibice w Jeżowie pocieszali się informacją, że Piast Dziwiszów także przegrywa z LZS Łomnica 0:1.

Po zmianie stron nadal przeważał Lotnik. Akcje gospodarzy były już dużo groźniejsze. W 53 minucie z rzutu wolnego dośrodkował Hamowski. W polu karnym znakomicie znalazł się Suchanecki, który strzałem głową pokonał Rafała Paździora. Dwie minuty później podanie ze środka boiska w polu karnym przejął Kondraciuk. Jego strzał obronił bramkarz gości, ale piłka trafiła pod nogi Badeckiego i w Jeżowie było już 2:1 dla gospodarzy. Radość kibiców Lotnika była tym większa, że Piast w tym momencie przegrywał już 0:2.

Piłkarze Victorii Czadrów wyraźnie opadli z sił. Gościom nie wychodziły już kontrataki. Również w obronie pojawiało się coraz więcej błędów. Kolejne bramki Lotnika były tylko kwestią czasu. W 65 minucie piłkę w polu karnym przejął Zwierzyński, który lekkim, technicznym strzałem pokonał Paździora i było już 3:1. W 73 minucie daleki dośrodkowanie przyjął Badecki, znakomicie obrócił się i oddał celny strzał na bramkę. Pięć minut później wysokie zwycięstwo Lotnika przypieczętował Kondraciuk, ustalając wynik na 5:1.

Lotnik Jeżów Sudecki – Victoria Czadrów 5:1 (0:1)

Bramki: Kurek dla Victorii oraz Suchanecki, 2× Badecki, Zwierzyński, Kondraciuk dla Lotnika.

Lotnik Jeżów Sudecki: Raus, Palimąka (P.Hamowski), Winiarski (Kukuła), Kurzelewski, K. Hamowski, Biskupski, Bojanowski, Zieliński (Kondraciuk), Suchanecki, Zwierzyński, Badecki.