Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 3656
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ region: Lombard w hołdzie Solidarności

Poniedziałek, 30 sierpnia 2010, 13:27
Aktualizacja: Niedziela, 5 września 2010, 9:00
Autor: Angela
JELENIA GÓRA/ region: Lombard w hołdzie Solidarności
Fot. Archiwum
Już w najbliższą sobotę (04 września) w ramach obchodów 30 rocznicy Solidarności, dla jeleniogórskiej publiczności z widowiskiem multimedialnym wystąpi zespół Lombard. Publiczność zobaczy też koncert pt. „Piosenki wolności” w wykonaniu Jacka Szreniawy z zespołem i innych twórców. Na Placu Ratuszowym odbędzie się również promocja książki „A w sercu Polska”.

Koncert zespołu „LOMBARD” będzie widowiskiem multimedialnym wg scenariusza oraz reżyserii Marty Cugier i Grzegorza Stróżniaka. Będzie to połączenie obrazu i dźwięku, które w nowatorski sposób przedstawi historię Polski od roku 1981 do czasów obecnych. Materiał jest zapisem koncertu, który odbył się 15 grudnia 2007 r. w Górnośląskim Centrum Kultury w Katowicach. Podczas widowiska na widowni zgromadziła się śląska publiczność, wśród której nie zabrakło rodzin ofiar 9 górników poległych w Kopalni Wujek. W koncercie wykorzystano fragmenty wystawy "Drogi do wolności w Gdańsku" oraz fragmenty filmów archiwalnych należących do Video Studio Gdańsk i TVP.

W ramach Koncertu „W hołdzie Solidarności Drogi do wolności”, który odbędzie się na Placu Ratuszowym czwartego września w godzinach 18.00 - 22.00 zabrzmią „Piosenki wolności” w wykonaniu Jacka Szreniawy z zespołem w składzie: Jacek Szreniawa – gitara, śpiew, Zbigniew Levandek Lewandowski – perkusja, Janusz Lewandowski – gitara basowa, Piotr Michalak – instrumenty klawiszowe. Publiczność usłyszy kompozycje autorstwa m.in.: Boba Dylana, Neil’a Young’a, Ernesta Bryla, Andrzeja Garczarka, Jana Krzysztofa Kelusa, Jacka Kaczmarskiego i innych.

Dopełnieniem całej imprezy będzie promocja książki pt. „A w sercu Polska” wydanej przez Stowarzyszenie Jeleniogórski Klub Literacki. Książkę stanowi zbiór wierszy patriotycznych autorstwa twórców skupionych wokół Jeleniogórskiego Klubu Literackiego. Wydawnictwo wzbogacone jest zdjęciami i rycinami poświęconymi ruchowi „solidarnościowemu” lat osiemdziesiątych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1392
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group