Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6995
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Lokalówka zmieniła numery kont. Lokatorzy nie wiedzieli

Piątek, 28 października 2011, 8:00
Aktualizacja: Sobota, 29 października 2011, 8:28
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Lokalówka zmieniła numery kont. Lokatorzy nie wiedzieli
Dyrektor Lenard zapewnia, że o zmianie informowano latem.
Fot. Angela
Kto zwróci nam pieniądze za przelewy? – pytają oburzeni mieszkańcy, którzy mają żal do Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej o to, że nie poinformował ich o zmianie kont, na które należy dokonać płat za czynsz. Jerzy Lenard, dyrektor ZGKiM tłumaczy, że zawiadomienia zostały wysłane już w lipcu, jednak nie wszyscy zwrócili na nie uwagę.

O sprawie już kilkakrotnie informowali nas Czytelnicy, w tym pan Krzysztof z Jeleniej Góry, do którego wróciły przelane pieniądze za czynsz mieszkalny. Dzwoniła do nas również pani Elżbieta Kaczmarczyk z ul. Wańkowicza w Jeleniej Górze.

– To jak traktuje się mieszkańców w ZGKiM jest nie do opisania. Zmieniono numery kont, na które należy wpłacać pieniądze za czynsz i nie raczono nas o tym poinformować. Jak co miesiąc zapłaciłam za czynsz za użytkowanie garażu, a wczoraj listonosz z powrotem przyniósł mi całą wpłaconą sumę. Okazało się, że takich zwrotów na naszej ulicy było kilkanaście. Pojechałam więc do Cieplic do oddziału ZGKiM wyjaśnić sprawę, ale nikt nie potrafił mi udzielić informacji kto teraz zwróci mi pieniądze za przelewy oraz za bilety autobusowe, nie mówiąc już o czasie, który straciłam. Wycofane zostały też książeczki, które do niedawna obowiązywały – mówi oburzona pani Elżbieta.

Konta, na jakie należy wpłacać pieniądze za użytkowanie lokali mieszkalnych czy garaży zostały zmienione już w lipcu br. Do września br. możliwe było jednak wpłacanie pieniędzy na poprzedni rachunek bankowy.
– Dlatego nikt na zmiany nie zwracał uwagi. My natomiast już w lipcu listownie informowaliśmy o zmianach wszystkich naszych klientów. Informacje były też wywieszane na drzwiach, klatkach schodowych czy tablicach informacyjnych. Przepraszamy tych, do których informacja nie dotarła, nie wykluczone, że ktoś został przez nas pominięty. Osoby, które zgłaszały nam problem zostały zapewnione, że do wszystkich mieszkańców z ich budynku ponownie wyślemy zawiadomienia – wyjaśnia Jerzy Lenard, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jeleniej Górze.

Informacja o obowiązujących numerach kont jest dostępna w siedzibie MZGKiM przy ul. Piłsudskiego w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group