Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 5944
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lodowisko z poślizgiem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 21 lutego 2008, 16:35
Aktualizacja: 16:36
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Na sobotę zostało przesunięte otwarcie polimerowej ślizgawki, która ma być atrakcją ostatniego miesiąca zimy.

Lodowisko, które nie „boi się” wysokich temperatur, miało ruszyć w piątek. Jak poinformowała Ewa Szlachta z firmy Sudety – IT Status, ostatecznie zostanie otwarte w sobotę, 23 lutego, o godzinie 11.
Namiot z taflą lodową odporną na temperaturę nawet do 30 stopni Celsjusza stanie na placu Ratuszowym. Na pewno będzie tam przez miesiąc. Czy po pierwszym dniu wiosny zniknie?

Jeszcze nie wiadomo, bo samorządowcy rozważają kupno tafli. Kosztuje 200 tysięcy złotych.
Będzie to drugie sztuczne lodowisko w Jeleniej Górze. Pierwsze od listopada działa w Parku Zdrojowym. Nie wiadomo jednak, czy w nadchodzący weekend będzie otwarte, bo synoptycy przewidują prawdziwie wiosenne temperatury powyżej 10 stopni Celsjusza. W tych warunkach lód rozmarznie.

Tegoroczna zima okazuje się do tej pory kompletną klapą dla lodowisk naturalnych. Zaledwie przez kilka dni działała ślizgawka w dołku przy ul. Różyckiego. Niedawno przy wejściu na ten teren pokazało się ogłoszenie o jego sprzedaży.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~avoncold 21-02-2008 19:30
Myślę, iz bardzo przydalo by się takie lodowisko w centrumi byłoby duze zainteresowanie. Jak takie lodowisko to tez byłoby dobrze aby była tez specjalna maszyna do czyszczenia gładzenia tafli lodu a nie tak jak to odbywa sie w cieplicach ręcznie.
~Rozczarowany 21-02-2008 19:43
Propozycja - niech te lodowisko po tym miesiącu stanie na stałe gdzieś na Zabobrzu ,albo w Sobieszowie.Tu jest dużo terenu i nie będzie architektura tego obiektu psuła tak urokliwego średniowiecznego uroku rynku .Ponadto dzieci w tych dzielnicach naprawdę nie maja żadnych atrakcji,a takie lodowisko dla nich było by duża atrakcją i miejscem zabaw.Niech pan Prezydent i jego podwładni pomyślą o zmianie lokalizacji.Dla dobra młodych mieszkańców !!!
~Pawel 21-02-2008 22:06
Tylko, że tu nie będzie co gładzić. To będzie 'lodowisko' polimerowe, czyli nie bedzie na nim ani grama lodu.
~=jeleniogórzanin= 22-02-2008 9:40
świetnie nareszcie coś nowego w tym naszym mieście. Tylko czy ta lokalizacja jest aby dobrze przemyślana? Plac ratuszowy jest wizytówką Jeleniej Góry i nie ma się czego wstrydzić przed turystami odwiedzającymi nasze miasto.Jeżeli taka hala plastikowa zostanie rozstawiona w tym uroczym centrum jak to będzie harmonizować z architektórą Placu Ratuszowego?myślę że nie bardzo. A co na to nasz architekt miasta , przecież takowy jest na etacie co on na to. Ludzie pomyślcie najpierw a potem realizujcie. Tyle wolnych miejsc jest na likalizację a Wy swoje. Proszę o rozsądek .!!
Komix 22-02-2008 13:17
Do | ~=jeleniogórzanin= |: masz 100% racji...mam nadzieję że jeżeli już zostanie to postawione na Placu Ratuszowym to tylko na próbę...na stałe powinni wybrać inne miejsce...
~aaaa 22-02-2008 19:45
Uważam, że najlepiej aby lodowisko pozostało na placu Ratuszowym, albo mozna wybrać inne miejsce, byle było gdzieś w centrum,tak żeby każdemu łatwo było tam dotrzeć, nie tylko mieszkańcom Jeleniej Góry, ale także turystom i osobom mieszkającym w okolicznych miejsowościach.
~jakośtam 22-02-2008 23:06
niech będzie lodowisko przez cały rok ... wypas
~Jowita 23-02-2008 9:13
Wszystko pięknie tylko dlaczego koszt wejścia na lodowisko będzie taki duży(aż 10 zł)N.p 4-osobowa rodzina poniesie koszta 40 zł,a każdy z nas chce aktywnie spędzać czas z dziećmi tylko nie wszystkich na to stać -NIESTETY:-(

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group