Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 7275
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Lodowisko spłynie na ferie?

Środa, 6 lutego 2008, 7:13
Aktualizacja: 12:58
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Lodowisko spłynie na ferie?
Fot. rylit
Z wiosennej aury zimą cieszą się kierowcy i miłośnicy ciepłej pory roku, ale martwią amatorzy sztucznej ślizgawki w Parku Zdrojowym. Jeśli temperatura przekroczy dziesięć stopni powyżej zera, z lodowiska zostanie mokra plama.

Nie każdy młody jeleniogórzanin ma czas na korzystanie z lodowiska podczas roku szkolnego. Co innego ferie, podczas których wielu planuje prawdziwe szaleństwo na sztucznej ślizgawce. Zimowa laba zaczyna się już w nadchodzący poniedziałek.

Z funkcjonującego lodowiska korzysta jak na razie kto może, dorośli i dzieci, a nawet osoby starsze. Wszystkim sprawia to nie mało radości.

– Jestem tu pierwszy raz – mówi trzynastoletni Adam z Jeleniej Góry. – Liczyłem na to, że poszalejemy podczas ferii i już nawet mama zgodziła się żebym tu przyjeżdżał codziennie, bo w Cieplicach mam kolegę. Ale nie wiadomo, czy to lodowisko dotrwa do ferii, bo słońce przygrzewa coraz bardziej – martwi się nastolatek.

– Może wyglądam staro, ale stary się jeszcze nie czuję – powiedział Zygmunt Kunicki. – Przyjechałem do Cieplic na kilka dni, ale takiej przyjemności sobie nie odpuszczę. Najwyżej będą mnie zeskrobywać z lodu – żartuje.

Prognozy nie są optymistyczne: początek ferii ma być wiosenny z temperaturami przekraczającymi pięć stopni i opadami deszczu.

Miejski Ośrodek Sportu, który zarządza lodowiskiem, darmowe ślizganie funduje dzieciom, emerytom i rencistom. Dorośli za bilet wstępu muszą zapłacić dwa złote. Wypożyczenie łyżew kosztuje trzy złote. Lodowisko jest czynne w godziny 10 do 21. 30 z dwiema przerwami technicznymi: od godziny 13 do 14 oraz od 16 do 17.

Bilet upoważnia do ślizgania się w godzinach otwarcia między pauzami potrzebnymi na uporządkowanie i wyrównanie tafli, na którą jednocześnie może wejść maksymalnie do osiemdziesięciu osób.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group