Czwartek, 25 czerwca
19°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Edukacja Zmarła Jadwiga Dąbrowska Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły Kultura, rozrywka Roztańczona Noc Świętojańska pod Chojnikiem. Muzyka i magia do późnej nocy Aktualności Koncert Leniwca w Szwajcarce Tragedie i dramaty Błyskawica rozerwała kask. Rowerzystka przeżyła Aktualności Bóbr uwięziony w starym basenie Kryminał Czy możliwa jest zmowa 20-latka ze szkolną sekretarką? Mimo fałszerstwa były starosta nie straci dyplomu ukończenia studiów
reklamy

Lodowisko spłynie na ferie?

Audio

Czytaj na głos

Autor: Angela 1 min czytania

Z wiosennej aury zimą cieszą się kierowcy i miłośnicy ciepłej pory roku, ale martwią amatorzy sztucznej ślizgawki w Parku Zdrojowym. Jeśli temperatura przekroczy dziesięć stopni powyżej zera, z lodowiska zostanie mokra plama.

reklamy
reklamy

Nie każdy młody jeleniogórzanin ma czas na korzystanie z lodowiska podczas roku szkolnego. Co innego ferie, podczas których wielu planuje prawdziwe szaleństwo na sztucznej ślizgawce. Zimowa laba zaczyna się już w nadchodzący poniedziałek.

Z funkcjonującego lodowiska korzysta jak na razie kto może, dorośli i dzieci, a nawet osoby starsze. Wszystkim sprawia to nie mało radości.

– Jestem tu pierwszy raz – mówi trzynastoletni Adam z Jeleniej Góry. – Liczyłem na to, że poszalejemy podczas ferii i już nawet mama zgodziła się żebym tu przyjeżdżał codziennie, bo w Cieplicach mam kolegę. Ale nie wiadomo, czy to lodowisko dotrwa do ferii, bo słońce przygrzewa coraz bardziej – martwi się nastolatek.

– Może wyglądam staro, ale stary się jeszcze nie czuję – powiedział Zygmunt Kunicki. – Przyjechałem do Cieplic na kilka dni, ale takiej przyjemności sobie nie odpuszczę. Najwyżej będą mnie zeskrobywać z lodu – żartuje.

Prognozy nie są optymistyczne: początek ferii ma być wiosenny z temperaturami przekraczającymi pięć stopni i opadami deszczu.

Miejski Ośrodek Sportu, który zarządza lodowiskiem, darmowe ślizganie funduje dzieciom, emerytom i rencistom. Dorośli za bilet wstępu muszą zapłacić dwa złote. Wypożyczenie łyżew kosztuje trzy złote. Lodowisko jest czynne w godziny 10 do 21. 30 z dwiema przerwami technicznymi: od godziny 13 do 14 oraz od 16 do 17.

Bilet upoważnia do ślizgania się w godzinach otwarcia między pauzami potrzebnymi na uporządkowanie i wyrównanie tafli, na którą jednocześnie może wejść maksymalnie do osiemdziesięciu osób.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Przyjmę zlecenia brukarskie-kostka brukowa, obrzeża, krawężniki, ogrodzenia Przyjmę zlecenia na układanie kostki brukowej, montaż obrzeży, krawężników, ogrodzeń panelowych i nie tylko. tel: 691 138 070 KSIĘGOWA / KSIĘGOWY Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko …

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka