Niedziela, 31 maja
Imieniny: Anieli, Petroneli
Czytających: 6250
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lodowe i śnieżne figury rozświetliły Szklarską Porębę

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Środa, 1 lutego 2012, 13:44
Aktualizacja: 13:45
Autor: Agrafka
Fot. UM Szklarska Poręba
W minioną sobotę odbyły się już po raz dziesiąty Śniegolepy czyli Mistrzostwa Polski Amatorów w Rzeźbie ze Śniegu. Nie zabrakło MiniŚniegolepów, w których brali udział najmłodsi rzeźbiarze, a także pokazów świateł i laserów.

W centrum miasta od rana sześć czteroosobowych drużyn rzeźbiło w pryzmach śnieżnych, które miały kształt sześcianu o wymiarach półtora na dwa metry. Tym razem tematem były sporty zimowe. Za pomocą dłuta, ręcznych pił i szpachli wykuwali w śniegowych bryłach swoje wizje.

Po pięciogodzinnej pracy powstała: Łyżwiarka w ekstatycznym tańcu, KarkoNOCH na nartach, z nosem godnym swego imienia, Retrozawodnicy na saniach rogatych, Justyna Kowalczyk z nieodłącznym atrybutem, czyli nartami biegowymi, pełen powagi Snowbordzista , oraz rzeźba, która miała przedstawić but narciarski, ale kojarzyła się raczej z zimowym tronem.

Przez cały dzień pracy zimowych artystów towarzyszyła dobra muzyka ze sceny oraz gry i konkursy zorganizowane przez Centrum Edukacji Ekologicznej. Równolegle odbyły się również MiniŚniegolepy. W mini blokach śnieżnych swych sił próbowali najmłodsi adepci zimowej sztuki. Dzieci miały niezwykłą frajdę tworząc z rodzicami własne rzeźby. Czas im umilały dodatkowo specjalnie dla nich zorganizowane konkursy. Maluchom malowano także buzie w różne zimowe wzory.

Oprócz prac w śniegu powstała również rzeźba w lodzie autorstwa Grzegorza Pawłowskiego. Przechodnie z zainteresowaniem przyglądali się pracy artysty tworzącego za pomocą piły elektrycznej w delikatnej materii lodu. Powstała również twarz kobiety wyłaniająca się z tafli lustra. Wielu, sugerując się tematem tegorocznych Śniegolepów, dopatrywało się podobieństwa do Justyny Kowalczyk.

Jurorzy w składzie: Ludmiła Riabkowa, Małgorzata Warchoł i Bohdan Ginter ogłosili wyniki. Wygrał zespół JAROMIRY z rzeźbą „Łyżwiarka w czasie tańca". Drugie miejsce wywalczyły Kolorowe Łapy pracą „W stylu retro zjazd na saniach rogatych”, trzecią lokatę zajęli Śniegofani rzeźbą „Karkonoch Gnomek”. Czwarte miejsce przypadło Zagryźlakom za pracę „Narciarstwo biegowe – zwycięstwo Justyny Kowalczyk”. Piątą lokatę zajęli Guroholicy za wykonanie „Snowboardzisty”. Tabele zamknęli Harcerze za „But narciarski”.

Podczas Śniegolepów odbyło się również losowanie nagród Magicznego Szlaku Ducha Gór. Gwiazdą wieczoru był znany jeleniogórski satyryk Jacek Ziobro, który rozgrzewał licznie zgromadzoną publiczność. Po jego występie nastąpiło Laserowe Show. Gdy zgasły wszystkie światła na skwerze firma Visual Sensation przeniosła widzów w niezwykły świat wyczarowany przez kolorowe lasery i sztuczne ognie.

Dodatkowo rzeźby powstałe podczas Śniegolepów zostały podświetlone kolorowymi lampami dając niezwykły efekt. Ciekawostką była obecność mediów TV Kijów. Ich wizyta odzwierciedla zainteresowanie mieszkańców Ukrainy naszym regionem. Sponsorami tegorocznej edycji Śniegolepów była Firma Bergson oraz Huta Julia z Piechowic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~jar 1-02-2012 15:24
A w którym miejscu są rzeźby skwer 3 ?
~~~~~~~ 1-02-2012 15:46
6 zdjec to porazka a gdzie reszta!
~jos 1-02-2012 19:04
Media z Ukrainy sie interesuja.A nasze?Szkoda w ogóle gadac.
~ 1-02-2012 21:33
huta julia z piechowic ten zakład niech nie sponsoruje bzdur tylko ludziom niech da podwyzki a nie zasuwaja za najnizsza krajowa i sprzedaja te buble ktore sa lakierowane tfuuuuuuuu a ludzie to szklo kupuja z lakierem!!!!!!!!!!!!!!!!!
Piipi Jelonkowa 1-02-2012 23:32
.. patrz.zdj.nr.06 - Fajna fantazja dziewczyny ! .. mam pewne podejrzenia,ale wolę .. nie zdradzac Artystki !
~Franek 2-02-2012 8:59
Foto nr. 6 tej pani trochę fantazja poniosła.
~skrap 2-02-2012 9:59
Fot.nr 5 Pan Pawłowski nie używa piły elektrycznej tylko spalinowej a to różnica !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group