Wtorek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6818
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Łobaszewska podbiła tłumy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 29 lipca 2010, 7:49
Aktualizacja: 17:43
Autor: Natasza
Fot. Natasza
Tradycją tych wakacji stało się organizowanie koncertów przez Cieplickie Centrum Kultury „Przystań Twórcza” w gościnnym wnętrzu kościoła ewangelicko–augsburskiego. Wczoraj u Zbawiciela wystąpiła długo wyczekiwana Grażyna Łobaszewska wraz z zespołem Ajagore.

Wyjątkowo liczną publiczność przywitała Ewelina Marciniak, szefowa CCK. Zanim jednak zaśpiewała gwiazda wieczoru, w klimat poezji śpiewanej wprowadziła publikę utalentowana studentka Marta Michalska. Wykonała między innymi utwory: „Jeżeli miłość”, „O Romeo” i „Krzyczę przez sen”.

Po poetyckim i subtelnym supporcie rozpoczęło się ostre, rockowe granie zespołu, a już po chwili wszyscy mogli ujrzeć, a przede wszystkim usłyszeć niesamowitą Grażynę Łobaszewską: wokalistkę i kompozytorkę, znaną z mocnego głosu, brzmiącego w głównie rockowym repertuarze.

– Najczarniejsza z białych kobiet – mawiał o niej Krzysztof Ścierański – swój koncert dedykowała twórczości legendarnego Czesława Niemena. Publiczność usłyszała kilka najpopularniejszych piosenek tego zmarłego przed kilku laty twórcy: „Byłaś serca biciem”, „List do Ciebie” czy „ Jednego serca tak mało, tak mało”. Zespół, w którego skład wchodzą: Sławomir Kornas, Michał Szczeblewski, Maciej Kortas oraz Krzysztof Piasecki, grał rockowe i bluesowe podkłady. Pod koniec koncertu dla obniżenia temperatury wykonali także dwie spokojne ballady.

Przy tak ogromnej widowni, wypełniającej wszystkie kąty Kościoła Zbawiciela nie mogło się obejść bez bisu i aplauzu. Publiczność po występie była bardzo wzruszona. Wiele osób podchodziło do solistki z podziękowaniami i gratulowało znakomitego koncertu. Grażyna Łobaszewska w Jeleniej Górze gości po raz drugi. – Specjalnie prosiłam menagera o jakiś występ w górach. Jutro idę pozwiedzać miasto oraz pooglądać piękne krajobrazy – powiedziała po koncercie. Może więc będzie okazja spotkać wokalistkę dziś na spacerze?

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~:) 29-07-2010 9:20
To było naprawdę coś!
~ 29-07-2010 9:54
Niezwykle ciekawa definicja tłumów....
~ 29-07-2010 10:06
koncert zrobiłby wrażenie gdyby nie odbywał się w tym miejscu uważam że było ono pomyłką organizatora,nagłosnienie krytyczne brak możliwości pełnego odbioru jak na koncert tak reklamowany
~b-c 29-07-2010 13:10
Jeden z gitarzystów zespołu to Krzysztof \"Puma\" Piasecki, a nie jak zostało napisane Krzysztof Paul!!! Masakra!!! aż mnie trzęsie jak czytam takie bzdury! pozdrowienia dla wszystkich z Bolesławca:)
~Bambi :) 29-07-2010 17:33
w innym miejscu...pomyłka organizatora? tak sobie dumam - gdzie niby miałby się odbyć taki koncert w cieplicach? było jakieś 200 luda - nie ma innego miejsca w którym dałoby się upchać aż tyle... Ja tam się cieszę, że koncert wogóle się odbył. Kościół mi nie przeszkadza :) no chyba że ktoś uczulony ;))
~heretyk 30-07-2010 20:04
Było blisko 3 setki.
~ 5-08-2010 23:34
Autor tej notki chyba w ogóle nie zna twórczości Niemena, skoro pisze: 'Publiczność usłyszała kilka najpopularniejszych piosenek tego zmarłego przed kilku laty twórcy: „Byłaś serca biciem”, „List do Ciebie” czy „ Jednego serca tak mało, tak mało”.' Z tych trzech tytułów tylko jeden wykonywał Niemen, a jego tytuł brzmi:"Jednego serca".

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group