Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 2695
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Lniane torby na 900–lecie – ulga dla środowiska

Czwartek, 24 stycznia 2008, 9:42
Aktualizacja: 15:01
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Lniane torby na 900–lecie – ulga dla środowiska
W jeleniogórskich sklepach przydałyby się lniane lub papierowe torby z jubileuszowym hasłem.
Fot. TEJO
Dzień bez foliówek – to akcja zorganizowana w Łodzi i innych miastach kraju. Czy w Jeleniej Górze będzie ekologiczna promocja, choćby z okazji jubileuszu założenia miasta?

Plastykowa „zrywka” powstaje w sekundę, ale – aby się rozłożyć – potrzebuje setek lat. To jedno z bardziej przekonujących haseł, które mają nakłonić samorządowców do promocji ekologicznych opakowań.

Walające się po mieście plastykowe torebki to kłopot dla sprzątających. Nie upiększają sąsiedztwa marketów, bo klienci często pozbywają się takich opakowań. Ze śmietników wywiewa je wiatr, co zaśmieca całą okolicę. Wiedzą o tym samorządowcy w kraju. W środę w Warszawie rozdawano ekologiczne lniane torby, a w Raciborzu prezydent ogłosił konkurs dla sklepów. Za pakowanie w torby z papieru i lnu najlepsza placówka dostanie 8 tysięcy złotych – doniósł Dziennik.

A w Jeleniej Górze? Pomysł spodobał się przewodniczącemu rady miejskiej Hubertowi Papajowi, ale – poza tym – nie wzbudził żadnego echa wśród włodarzy.
– 900–lecie to świetna okazja do promocji takich toreb – proponuje pan Mariusz, jeden z mieszkańców Jeleniej Góry. – Opakowanie z lnu lub papieru z jubileuszowym hasłem na pewno cieszyłoby się wzięciem wśród mieszkańców i dało ulgę środowisku naturalnemu – dodaje jeleniogórzanin, który zamierza zainteresować swoim pomysłem prezydenta Jeleniej Góry Marka Obrębalskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group