Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 9483
Zalogowanych: 23
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Lizaki jak róże na osłodę końca roku szkolnego

Piątek, 20 czerwca 2008, 13:40
Aktualizacja: Sobota, 21 czerwca 2008, 9:01
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Lizaki jak róże na osłodę końca roku szkolnego
Fot. TEJO
Z dwóch miesięcy laby ucieszyli się w piątek uczniowie. Wolne też przed nauczycielami, którzy wręczyli wychowankom świadectwa i gratulowali postępów w nauce. Przed nimi wakacje. Choć wszyscy powiedzieli sobie: do widzenia 1 września, nie wiadomo, czy nowy rok szkolny rozpocznie się normalnie.

Deszcz nagród i gratulacji spadł na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Cieplicach. Podczas uroczystości mieli szczęście, bo ta zakończyła się zanim zaczął padać prawdziwy deszcz.

– Jestem bardzo zadowolona, bo 30 procent uczniów zakończyło naukę ze świadectwem z czerwonym paskiem. To wasz olbrzymi sukces i rezultat dobrej pracy nauczycieli i współpracy z rodzicami – mówiła Dorota Binkowska, dyrektorka placówki.

Specjalnymi nagrodami uhonorowano najlepszych. Wśród nich szóstkoklasitów: Darię Nielubińską, Magdę Zagiczek, Wojciecha Obarzanka, który jednocześnie okazał się najlepszym uczniem „trójki” ze średnią 5, 73. Laury za uczestnictwo w rozmaitych konkursach przypadły Krystianowi Roli i Jackowi Derze (ogólnopolski konkurs matematyczny „Kangur”), Aleksandrze Pach (grafika komputerowa oraz Bartkowi Taraszkiewiczowi (międzywojewódzki konkurs wiedzy o kolejnictwie). Wśród wyróżnionych niektóre nazwiska powtarzały się dwa razy.

„Trójka” wzięła także udział w ogólnopolskim programie Gazety Wyborczej „Uczniowie z klasą”. Za szczególny wkład w akcję podziękowano: Oldze Rojek, Sarze Herbie, Angelice Maj oraz Marcie Firlej. Dzieci wyróżniły się w obszarze twórczym działań, a doceniono ich prace wykonane techniką wycinanek.
Kinga Jarocka, wspomniany już Jacek Dera , Anna Senftleben oraz także wspomniana Magda Zagiczej podjęły się skutecznej realizacji projektu „Pomagamy zwierzętom nie tylko w zimie”.

Wyróżniono także chór Kopernikusy za II miejsce w IX Festiwalu Pieśni Patriotycznej. Śpiewana tradycja żywa jest zresztą w całej szkole. Jej uczniowie wykonali śpiewając z pamięci cały hymn narodowy. Robi to wrażenie, kiedy przy wielu okazjach Mazurek Dąbrowskiego wykonany jest byle jak i po łebkach.

Szczególnie nostalgicznie przebiegło pożegnanie z klasami szóstymi. – Dziękuję wam za te trzy lata – mówiła Danuta Zapał, nauczycielka języka polskiego, do swoich podopiecznych z VI a. Dziewczęta i chłopcy obsypali swoją panią kwiatami i… małymi lizakami w kształcie róży. – To, aby osłodzić to rozstanie – dało się słyszeć. – Przepraszamy panią za to, co nabroiliśmy – mówił jeden z uczniów. Każdy dostał nagrodę i wspólne zdjęcie – tableau na pamiątkę.

Do Danuty Zapał przychodzili z kwiatami uczniowie innych klas. To największa nagroda dla nauczyciela, kiedy dzieci tak spontanicznie dziękują. – Nie wiem, która to już moja szósta klasa – mówiła nam pani Danuta. Stara się na co dzień panować nad emocjami, ale widać było, że kręcą się jej w oczach łzy wzruszenia.

Do zobaczenia we wrześniu – mówili wszyscy. Ale czy rzeczywiście rok szkolny rozpocznie się normalnie za dwa miesiące? Nie wiadomo, bo związki zawodowe nie wykluczają protestu i przedłużenia wakacji. Wszystko zależy od rozmów z rządem na temat oczekiwanych podwyżek płac dla pedagogów.

Wkrótce - zdjęcia z wydarzenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
2299
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
8%
Konfederacje
11%
Lewice
8%
PiS
25%
PO
34%
Trzecią drogę
8%
Innych
8%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Pierwsze zdjęcie zrobiłem poczciwą Smieną
 
Aktualności
Złożyli wieńce pod krzyżem
 
112
Kobieta rodzi – policja pilotuje do szpitala
 
Aktualności
Na razie szaro, może będzie kolorowo
 
112
Wypiła pół whisky i wsiadła za kółko
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group