Środa, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 2297
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Linie autobusowe: racjonalne odchudzanie?

Środa, 9 lutego 2011, 15:24
Aktualizacja: Czwartek, 10 lutego 2011, 8:04
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Linie autobusowe: racjonalne odchudzanie?
Fot. TEJO
Dziś (9 lutego) zostanie rozstrzygnięty przetarg na badanie przepływów pasażerskich w granicach obszaru obsługiwanego przez MZK. W marcu odbędą się badania potoków pasażerskich na liniach miejskiego przewoźnika.

Wyniki analizy zostaną wykorzystane m.in. do tworzenia nowej siatki połączeń MZK, która powinna być ściślej związana z liczebnością pasażerów na poszczególnych liniach i w kolejnych porach dnia. A w dalszej perspektywie wyniki marcowych badań staną się jedną z przesłanek do analiz umożliwiających najbardziej racjonalne przygotowania do wprowadzenia alternatywnych możliwości przewozów pasażerskich w samej Jeleniej Górze
i w granicach sąsiadujących gmin – czytamy w komunikacie urzędu miasta.

O zmianach w strukturze linii Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego mówi się już od lata minionego roku. Zapowiadano znaczną redukcję linii, zwłaszcza tych, na których autobusy „wożą powietrze”. Jednak ze względu na wciąż nie wprowadzoną w życie nową taryfę opłat (zaskarżoną przez wojewodę), póki co temat stał się drugoplanowy. Niebawem nową taryfę już z poprawkami ma przyjąć rada miejska. Wiadomo, że będzie się to wiązało z podwyżkami cen biletów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group