Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 1931
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Linie autobusowe: racjonalne odchudzanie?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 9 lutego 2011, 15:24
Aktualizacja: Czwartek, 10 lutego 2011, 8:04
Autor: RED
Fot. TEJO
Dziś (9 lutego) zostanie rozstrzygnięty przetarg na badanie przepływów pasażerskich w granicach obszaru obsługiwanego przez MZK. W marcu odbędą się badania potoków pasażerskich na liniach miejskiego przewoźnika.

Wyniki analizy zostaną wykorzystane m.in. do tworzenia nowej siatki połączeń MZK, która powinna być ściślej związana z liczebnością pasażerów na poszczególnych liniach i w kolejnych porach dnia. A w dalszej perspektywie wyniki marcowych badań staną się jedną z przesłanek do analiz umożliwiających najbardziej racjonalne przygotowania do wprowadzenia alternatywnych możliwości przewozów pasażerskich w samej Jeleniej Górze
i w granicach sąsiadujących gmin – czytamy w komunikacie urzędu miasta.

O zmianach w strukturze linii Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego mówi się już od lata minionego roku. Zapowiadano znaczną redukcję linii, zwłaszcza tych, na których autobusy „wożą powietrze”. Jednak ze względu na wciąż nie wprowadzoną w życie nową taryfę opłat (zaskarżoną przez wojewodę), póki co temat stał się drugoplanowy. Niebawem nową taryfę już z poprawkami ma przyjąć rada miejska. Wiadomo, że będzie się to wiązało z podwyżkami cen biletów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz

~xyz 9-02-2011 15:42
Najlepiej podnosić ceny biletów. Ile jeszcze razy będą podnoszone ceny biletów i gdzie są pieniądze, za które pasażerowie kupują bilety?
~normalnyZiom 9-02-2011 15:52
do "xyz": nie wyświetlaj się nie pytany, proste ! ceny biletów w JG są śmiesznie małe i powinny zostać raz, porządnie podniesione, pojedź sobie pacanie do innego miasta i sprawdź ceny, ośle.
~Rex 9-02-2011 16:03
Najlepiej by było zacząć od linii autobusowych ich przebiegu oraz co najważniejsze od rozkładu jazdy. Tylko to może pomóc by z korzystało z przewoźnika więcej ludzi. Te liczenie w 100% nie odda tego czego się oczekuje.
~PASAZER 9-02-2011 16:16
JAKA SZKODA....TAK LUBIE AUDYCJE MZK...TE ROZMOWY BLYSKOTLIWYCH "JEDYNEK" Z KIEROWCAMI,I NA ODWROT..CZY PASAZER MUSI TEGO SLUCHAC????
~m17 9-02-2011 16:27
normalnyZiom pojedź ty np do Gorzowa Wlkp i zobacz ośle ile tam kosztują bilety jednorazowe są nieco tańsze, miesięczne droższe ale miasto większe. Tam cały czas monitorują jak wygląda przepływ pasażerów i korygują rozkład jazdy na bieżąco w związku z tym są uruchamiane nowe kursy lub zmniejszana jest ich ilość albo uruchamiane są nowe linie. W Jeleniej raczej ubywa linii i podnosi się ceny na i tak nie wydolnym układzie komunikacyjnym. Rex ma rację, można do tego dodać by na mniej uczęszczanych liniach jeździły autobusy klasy midi lub mini zamiast autobusów wielkopojemnych.
~xyz 9-02-2011 16:52
Do ~normalnyZiom: Byłem w wielu miastach Polski i tam są ceny niższe niż w Jeleniej Górze i nie ma tych "dziwacznych" końcówek na biletach. Kwota biletów powinna być zaokrąglona, a nie z końcówką groszową. Gdyby tak było to by kierowcy autobusów nie mieli spóźnień, bo jak mają nadrobić czas, jeśli na przejechanie z jednego przystanku na drugi przystanek mają w większości po minucie czasu dojazdu? No odpowiedz jak jesteś taki mądry i potrafisz tylko poniżać i obrażać...
~miejscowy 9-02-2011 17:17
A czy badanie potoków pasażerskich nie mogą przeprowadzać pracownicy MZK? Ruszyć tyłki zza biurek i liczyć to co wsiada i wysiada na poszczególnych przystankach. Wynajmowanie jakiś firm z zewnątrz tworzy niepotrzebne koszta w firmie. Komunikacja miejska nigdzie w świecie nie jest rentowna a wręcz przeciwnie a po to aby z miast wyeliminować jak największą liczbę prywatnych pojazdów /ekologia/. Jest dofinansowana przez miasto i dlatego nosi nazwę miejska. Jak pamiętam to takie opowiadanie bajek o komunikacji i stosowanie pustych komunałów i frazeologii przewozowej jest czynione już od prawie 50 lat. No cóż nowe pokolenie wkracza w wiek zawodowo naiwny i trzeba kogoś na nowo nabijać w butel.
~ 9-02-2011 17:42
Komunikacja jest dla ludzi a nie rentowności. Czy rentowny będzie kurs o 5 rano w niedzielę dla 2 osób? Nie, ale po to jest by ułatwić dojazd i powrót do pracy. Znów cały miesiąc będą stali studenci przy kierowcy i bzdurne cyferki wypisywać, kto wsiada i kto wysiada.
~s. 9-02-2011 17:52
Podejrzewam, że będą cięcia i liwidacje. W porządku, ale może by tak uruchomić nowe linie ?
~Pioter 9-02-2011 17:59
Oj ludzie podwyzki są i oni też sobie robia a ludzie nie chucza tylko sie godzą i oni robią tak jak ząd i co i tak bedzie autobysy śmierdzą dzwonią zimno bo kierowcy tylko sobie grzeja oczywiście niewszyscy tylko te buraki ti i tak bedzie zawsze bo nikt sie nie odezwie ja zawsze sie odzywam i monituje do kierowcy ze zimno a on ma mnie w d....pie a inni jeszcze co niektórzy maja nerwy ze mu przeszkadzam a jak gada z młodą laska to nikt mu nie z wruci uwagi to co wy chcecie kurde
~mieszkanka 9-02-2011 18:59
a kiedy autobus przyjechał na czs? a wy chcecie podwyszki za bilety bylam w miesicie gubin tam emeryt placi za kurs 50gr. wstyd ze zawsze jajgorzej jest w jeleniej goże
~Rodrygo 9-02-2011 19:03
No termin tego badania jest super.... Niech troche poleje lub przymrozi - ludziska będą siedzieć w domach i okaże się .....że połowa lini do kasacji bo brak frekwencji. Kolejna sztuka do odwalenia w tej beznadziejnej firmie...A kiedy ratusz zdecyduje się na konkursy na kierownicze stanowiska. Ci Panowie już dawno powinni dać sobie spokój z zarządzaniem. Od lat stare rozkłady jazdy, które robił człowiek od dawna będący na emeryturze, stadnie jeżdżace autobusy, na niektórych trasach ta sama linia trzy razy w ciągu niekiedy 10 min. A przystanki na peryferiach...to obraz tej firmy. Potrzeba nowej krwi.
~s. 9-02-2011 19:22
Już raz, kiedyś, były takie radykalne zmiany. Pamiętam ostatni tramwaj. Mam tylko nadzieję, że nie będę pamiętał ostatniego autobusu.
~ 9-02-2011 19:55
kiedy będzie konkurs na prezesa MZK. Od ponad 1,5 roku Woźniak pełni rolę po. prezes. Brak kandydatów czy układy trzymają Woźniaka 40lat na stołku?? Czas na emeryturę wnuki bawić, bo zarządzanie nie wychodzi. Zamordyzm jaki stosuje prezes wobec pracowników już się nam znudził. Czekamy na nowe!!!
~mały autobus 9-02-2011 20:21
Spoko zlikwidowali tramwaje to historia. Zlikwidowali Handel ul. 1 Maja zrobili deepttaak? hihot Padają Bazary Flora... Zlikwidowali zakłady pracy..... Zlikwidują mzk... zostanie ino Kryśka za 3,70 i 300 godz. m-c
~jelgór 9-02-2011 21:28
jak miasto wytnie za dużo linii, mieszkańcy przesiądą się do prystromobusa:)
~ekonomista 9-02-2011 21:35
Generalnie najlepiej by było , gdyby bilet jednorazowy kosztował 568 złotych a autobus jeździł by co trzeci dzień.
~maska 9-02-2011 22:13
Do kogoś z 19.55. A może na stołku trzyma Woźniaka wiedza i doświadczenie? A nowe to nie zawsze lepsze.
rymcycymcy 9-02-2011 23:24
Można też pomyśleć o odchudzeniu Jeleniogórzanek ...wzrośnie wtedy pojemność autobusów ! :)
___x 9-02-2011 23:28
to może by tak mzk raczyło puścić na ul spółdzielczą kilka autobusów z różnych punktów miasta bo ludzie chą wracać do domu szybciej a nie zwiedzać miasto ściskając się w 2 autobusikach
~swercru 10-02-2011 3:17
Przydałby się autobusy po między 23:00 aa 03:00 rano !
kwakwa 10-02-2011 7:21
jak się nie opłaca mzk to prywatni przewoźnicy chętnie zarobią
~do maska 10-02-2011 8:20
Doświadczenie???? U Woźniaka?????? Znasz go osobiście, że piszesz takie bzdury???? Ja znam i nie powiem o nim słowa dobrego!!!! Nie ma zielonego pojęcia o funkcjonowaniu taboru - nie może powiedzieć nic o ruchu taboru autobusowego ktoś kto nigdy takim pojazdem nie jechał!!!! O to tylko wierzchołek - o tym co się dzieje w MZK też niewiele wie!!!
~ 10-02-2011 9:25
We Wrocławiu w podobnej cenie bilety , a jeździ się nawet 2 godziny, bo to duże miasto , a u nas nie ma się nawet gdzie rozpędzić autobusikiem .Autobusy to w większości stare graty , gdy jest ciepło to mozna sie w nich ugotować, bo mimo że temperatura plusowa to kierowcy grzeją
~prawda na100 10-02-2011 9:43
Wrocław ulga 1,20 zł po całym obszarze - bez stref......nie ma opierd.......nia
~cerber 10-02-2011 10:00
Zobaczymy jakie decyzje podejmie nasz prezydent ,który w kampanji dużo obiecywał w temacie komunikacji. Ja już nie chce SKM tylko chcę spokojnie i bez tłoku wrócic po pracy do domu.Bo widząc te przymiarki to myśle ,że przyjdzie troche pospacerowac na piechotę. Patrząc na inne miasta gdzie tworzy sie nowe linje dla wygody mieszkańców dochodze do wniosku że nasza rada miejska chce dbac o nasze zdrowie i zmusic nas do długich spacerów w ramach oszczedności .Przypominam jednak że miasto to nie tylko domy i ulice ale przedewszystkim mieszkańcy.
~do normalny 10-02-2011 11:35
ale d...l z ciebie slepy palancie
~ajka 10-02-2011 20:05
Więcej 17 !!!!!!!
~Piotrek 10-03-2011 16:24
przez cwaniaczków co nie kupują biletów tak to wygląda.Dziadowski kraj , to nie wina samego MZK ale właśnie takich zaradnych, więcej kanarków na etacie , zrobić lotną brygadę jak w PKS ie , ludzie nie kupujecie sami sobie na złość robicie , a każdy musi przecież zarabiać . Do kierowców nic nie mam, ale rozkłady są źle rozplanowane, przejazd na lini 9 czy 15 po minucie - przecież to nie realne , nawet osobówką w szczycie wyjdzie dłużej, a że Polak oporny ,stąd tak ciężko zrozumieć o przyciskach nad drzwiami dla wysiadających itp. Pozdrawiam autobuso legalno jeżdżących . Piotrek z Dziwiszowa

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group