Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 2609
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Linia kolejowa do Ławszowej uratowana?

Środa, 17 kwietnia 2013, 9:16
Aktualizacja: 9:40
Autor: Angela
Region: Linia kolejowa do Ławszowej uratowana?
Fot. Archiwum
Planowana do wyłączenia z eksploatacji linia kolejowa nr 283 Jelenia Góra– Ławszowa nie będzie zawieszana – taką informację w ostatnim czasie otrzymał Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych. – Wspólnie z posłanką Marzeną Machałek i Urzędem Marszałkowskim udało nam się tę linię obronić – mówi Grzegorz Oleś z KODLK – na tym jednak nasze działania się nie kończą. Teraz będziemy starali się wspólnie o zdobycie pieniędzy unijnych na modernizacji tej linii – dodaje.

W połowie lutego tego roku PKP PLK opublikowała wykaz linii czasowo objętych wyłączeniem z eksploatacji od grudnia 2013 roku. Na tym wykazie znalazła się również linia kolejowa nr 283 Jelenia Góra- Ławszowa na odcinku Jelenia Góra- Zebrzydowa.

- Jako organizacja zajmująca się rozwojem kolei na Dolnym Śląsku zaalarmowaliśmy posłankę Marzenę Machałek, związki oraz samorządy i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego – informuje Grzegorz Oleś z KODLK. - Nagłośniliśmy problem w mediach zbierając jednocześnie podpisy sprzeciwu od mieszkańców miejscowości znajdujących się na trasie przejazdu. Po raz kolejny się udało! – dodaje.

Teraz Komitet chce walczyć o pieniądze unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 na remont tej linii.

- Potrzebny jest jej gruntowna modernizacja, by pociągi na niej mogły poruszać się z większą prędkością. Inaczej nie będzie chętnych do korzystania z niej – dodaje Grzegorze Oleś.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group