Środa, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4226
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Likwidują niebezpieczne balkony

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 30 maja 2012, 7:59
Aktualizacja: 8:03
Autor: Angela
Fot. Adrian Cichecki
Ciężkie, niebezpieczne, betonowe balkony na budynkach przy ul. Kiepury 10 i 12 w Jeleniej Górze zarządzanych przez Jeleniogórską Spółdzielnię Mieszkaniową już nie będą stanowiły zagrożenia dla mieszkańców i przechodniów. Kończy się ich demontaż.

Łącznie zniknie 88 sztuk tych betonowych balkonów, a na ich miejsce pojawią się lekkie, metalowe barierki. Prace prowadzone są od lipca ubiegłego roku i potrwają do końca czerwca br. Jednocześnie przeprowadzana jest termomodernizacja tych budynków. Koszt tych prac to 1 mln 600 tys. zł.

W tym roku JSM wykona również ocieplenie na budynkach przy ul. Noskowskiego 8 i 12. Tu znikną dodatkowo betonowe donice, w miejsce których pojawią się barierki. Roboty rozpoczną się na dniach i potrwają do sierpnia br. Ich koszt to około 1 mln zł.

- To dobrze, że spółdzielnia wzięła się za wymianę tych balkonów. Wiele z nich jest poważnie uszkodzonych i groziło zawaleniu. Tynk sypał się ludziom na głowę. Strach było pod nimi przechodzić - mówi pani Katarzyna, lokatorka budynku przy ul. Kiepury 12 w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group