Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 7175
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Likwidacja nielegalnej krajalni tytoniu

Czwartek, 17 czerwca 2021, 10:14
Autor: WAC
Region: Likwidacja nielegalnej krajalni tytoniu
Fot. CBŚP
Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali nielegalną krajalnię suszu tytoniowego, zabezpieczając przy tym blisko 23 tony tytoniu bez polskich znaków akcyzy, którego wartość oszacowano na ok. 6 mln zł. Nielegalny biznes ukryty był w jednej z hal magazynowych prywatnego przedsiębiorstwa na Dolnym Śląsku.

Podczas przeprowadzonej akcji funkcjonariusze zatrzymali pięciu podejrzanych, w wieku od 30 do 50 lat. Kolejny został aresztowany w tym samym czasie w swoim domu. W hali, gdzie działała krajalnia znajdowała się profesjonalna linia do konfekcjonowania wyrobów tytoniowych o wartości około miliona złotych. W tym pomieszczeniu była także suszarnia do krajanki tytoniowej i jej nawilżania. Wydajność zabezpieczonej maszyny to 600 kg na godzinę, a śledczy szacują, że dzienna produkcja mogła wynosić blisko 5 ton, co jest porównywalne z parametrami ciągów technologicznych stosowanych przez legalnych producentów takiego towaru. Podczas działań zabezpieczono także ciężarówkę, w naczepie której znajdował się tytoń bez polskich znaków akcyzy.

W pomieszczeniach oraz w naczepie samochodu ciężarowego policjanci CBŚP zabezpieczyli łącznie blisko 23 tony wyrobów akcyzowych, w tym ponad 8 ton suszu tytoniowego, blisko 9 ton tytoniu do palenia oraz 6 ton sprasowanych liści tytoniu - informuje rzecznik prasowy Komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji nadkom. Iwona Jurkiewicz. - Wartość rynkowa przejętych wyrobów to ok. 6 mln zł. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że tytoń miał być rozprowadzany w woj. dolnośląskim. Gdyby „lewy” towar akcyzowy trafił do nielegalnego obrotu, wówczas Skarb Państwa byłby narażony na straty wynoszące ponad 25 mln zł tytułem niezapłaconego podatku akcyzowego i VAT. Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Poznaniu, gdzie podejrzanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz karno-skarbowe.

Twoja reakcja na artykuł?

6
40%
Cieszy
2
13%
Hahaha
1
7%
Nudzi
2
13%
Smuci
0
0%
Złości
4
27%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
2147
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
11%
Lewice
8%
PiS
25%
PO
34%
Trzecią drogę
8%
Innych
7%
 
Głos ulicy
Czy popieramy protesty rolników?
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Pierwsze zdjęcie zrobiłem poczciwą Smieną
 
112
Wypiła pół whisky i wsiadła za kółko
 
Turystyka
Kluski karkonoskie za 43 zł
 
Aktualności
Nowy dyrektor Książnicy Karkonoskiej
 
Aktualności
Policjantka Ania na szklanym ekranie
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group