Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 11497
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Liderzy PSL i Polski 2050 o wyborach sejmowych

Środa, 31 maja 2023, 7:20
Autor: WAC
Jelenia Góra: Liderzy PSL i Polski 2050 o wyborach sejmowych
Fot. WAC
Założenia dotyczące wspólnego startu w wyborach do Sejmu przedstawili wczoraj (30 maja) podczas konferencji prasowej na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze liderzy okręgu jeleniogórskiego Polski 2050 Szymona Hołowni oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego

W konferencji uczestniczyli: Grzegorz Stankiewicz - członek Zarządu Regionu Dolnośląskiego Polska 2050 Szymona Hołowni, Mariola Szczęsna - burmistrz Miasta i Gminy Lwówek Śląski , członek Rady Naczelnej PSL, Członek Zarządu Wojewódzkiego PSL na Dolnym Śląsku, Tomasz Czajkowski - Szef Sztabu PL2050 na Dolnym Śląsku oraz Wojciech Smoliński - Szef Sztabu PSL na Dolnym Śląsku. Jak tłumaczyli - zgodnie z nazwą komitetu wyborczego obu ugrupowań „Trzecia Droga” - głosowanie na ich kandydatów ma być dobrym wyborem na spolaryzowanej arenie politycznej.

Ta koalicja to nasze dzieło, na które wspólnie pracowaliśmy – mówi G. Stankiewicz. - Chcemy być alternatywą dla ugrupowań, które rządzą albo już rządziły. Chcemy pokazać inne możliwości współpracy politycznej w naszym regionie i całym kraju. Startując do wyborów chcemy w przyszłości stworzyć rząd koalicyjny, ale tylko z ugrupowaniami demokratycznymi. Mamy program między innymi dla samorządów, szkół i przedsiębiorców.
Jesteśmy tutaj razem, aby wspólnie zacząć działać przed wielkimi wyborami, które nasz czekają – dodaje M. Szczęsna. - Żeby pomóc naszej Polsce w odbudowie. Dziś nasza demokracja jest bardzo chwiejna. Ta trzecia droga to możliwość dla wyborców, którzy nie chcą iść do wyborów. Aby ich zachęcić, by jednak zagłosowali.

Podczas konferencji nie zabrakło pytań dotyczących przyszłych wyborów samorządowych i ewentualnego kandydata Polski 2050 Szymona Hołowni w wyborach na prezydenta Jeleniej Góry.

Za wcześnie żeby mówić w tym kontekście o konkretnej osobie, bo jesteśmy dość młodą organizacją i dopiero przygotowujemy nasze kadry – mówi G. Stankiewicz. - Na tym etapie koncentrujemy się na przygotowaniach do zwycięskich wyborów parlamentarnych.

Twoja reakcja na artykuł?

20
29%
Cieszy
29
41%
Hahaha
4
6%
Nudzi
3
4%
Smuci
3
4%
Złości
11
16%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (63)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group