Dolny Śląsk: Lider na tarczy

Sobota, 20 października 2007, 0:00
Autor: Łukasz Stawski
Wyraźna przegrana Lotnika we Lwówku Śląskim

Nie udał sie piłkarzom Lotnika Jeżów Sudecki wyjazd do Lwówka Śląskiego na mecz XIII kolejki klasy okręgowej z tamtejszymi Czarnymi. podopieczni trenera Marka Herzberga
ulegli gospodarzom 0:4 (0:2).

Spotkanie we Lwówku toczyło się pod wyraźne dyktando gospodarzy, którzy z przekroju całego meczu byli wyraźnie lepsi od dotychczasowego lidera okręgówki Mecz ustawiła szybko stracona przez gości bramka, którą zdobył po dokładnej wrzutce z głębi pola zdobył w 16 minucie Bartosz Sikora. Na 2:0 podwyższył wynik spotkania w 32 min. strzałem głową Grzegorz Wołoszyn.

Po zmianie stron Lotnik przejął inicjatywę jednak jego ataki przypominały bicie głową w mur i najczęściej kończyły się na 20 metrze przed bramką gospodarzy. W 78 min. to czego nie udało się gościom udało się Czarnym. Fantastycznym strzałem z około 30 metrów popisał się Przemysław Kufel zdobywając trzeciego gola dla gospodarzy, co ostatecznie przesądziło losy rywalizacji. Gości dobił w 88 min. rezerwowy Tomasz Woźniczka, który kilka minut wcześniej pojawił sie na placu gry.

<b>Wyniki innych sobotnich meczy:</b> Łużyce Lubań - Orzeł Lubawka 1:1, Gryf Gryfów Śl. - Twardy Świętoszów 3:6, Pogoń Markocice - Automatyka Bolesławiec 0:1, Piast Bolków - Granica Bogatynia 0:1

<b>Czarni Lwówek Śl. - Lotnik Jezów Sudecki 4:0 (2:0)</b>
<b>Bramki:</b> Sikora 16 min, Wołoszyn 32 min, Kufel 78 min i Woźniczka 88 min.
<b>Lotnik:</b> Szaciłło, Marciniak, Zwierzyński, Kowiel, Turczyk, Hamowski, Kraiński (Kowalski-Ciepiela 2 min.), Bojanowski, Grabski, Zieliński, Kondraciuk.