Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 1666
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Liczyrzepy dla najlepszych

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Czwartek, 28 września 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. www.kowary.pl
Najbardziej prężni ludzie i instytucje, które zasłużyły się turystyce, zostali nagrodzeni przez starostę jeleniogórskiego.

Z tradycyjnych Liczyrzep, imponujących figurek, które przedstawiają legendarnego ducha gór, ucieszyli się organizatorzy Międzynarodowego Zjazdu Saniami Rogatymi w Kowarach. Imprezę uznano za najlepszy produkt turystyczny roku.

Za najbardziej efektowną promocję wyróżniono Stowarzyszenie Bieg Piastów, które od lat organizuje jedną z większych masowych imprez w Polsce – zbiorowy bieg narciarski po szlakach Polany Jakuszyckiej.

Czeszka Marta Prohaska z Euroregionu „Nysa” dostała Liczyrzepę 2006 za najlepszą promocję zagraniczną powiatu jeleniogórskiego.

Wśród nagrodzonych znalazł się także Chór Ekumeniczny przy parafii Wang w Karpaczu. Uznano, że działa twórczo i w ten sposób buduje atrakcyjność gminy nie tylko dla turystów.

Liczyrzepę 2006 dostał Zbigniew Kulik, fotografik oraz dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu. Doceniono go za promocję Karkonoszy i utrwalanie piękna gór obrazem fotograficznym.

Wyróżnienie dostał ksiądz Zbigniew Kulesza z Miłkowa. W ten sposób nagrodzono duszpasterza, między innymi, za organizację obchodów 50-lecia tej miejscowości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Kasia 28-09-2006 18:35
Co wy piszecie jakiego 50- lecia, ta miejscowośc obchodziła w ubiegłym roku 700- lecie- Miłków

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group