Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4970
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Liczyrzepy dla najlepszych

Sobota, 3 października 2009, 10:30
Aktualizacja: Niedziela, 4 października 2009, 9:11
Autor: Ania
REGION: Liczyrzepy dla najlepszych
Fot. Ania
Gestorzy branży turystycznej i osoby wyróżniające się w promocji regionu kolejny raz zostali nagrodzeni przez starostę jeleniogórskiego. Wczoraj w Domu Tyrolskim w Mysłakowicach w ramach XII Karkonoskich Spotkań Turystycznych otrzymali statuetki Ducha Gór.

Andrzej Mateusiak, wiceprezes PTTK Sudety Zachodnie otrzymał nagrodę za całokształt działalności na rzecz turystyki powiatu jeleniogórskiego w 2009 roku. Aeroklub Jeleniogórski wyróżniono w kategorii promocja regionu.

Thomas Köng, kierownik Wydziału Turystyki i Projektów Unijnych starostwa powiatowego w Aachen dostał Liczyrzepę za najlepszą promocję zagraniczną. Najlepszym obiektem hotelarskim okazał się Hotel Relaks, a najlepszym produktem turystycznym Książęca Wieża Mieszkalna w Siedlęcinie, należąca do Fundacji Zamek Chudów.

Karkonoski Park Narodowy otrzymał nagrodę za najefektywniejszą promocję. Paraolimpijczykowi, Jarosławowi Roli wręczono Liczyrzepę za kreatywność służącą budowaniu atrakcyjnego wizerunku gminy przyjaznej turystyce. Wszystkie nagrody zostały przyznane za działalność w 2009 roku na rzecz powiatu jeleniogórskiego.

Jarosław Rola, na co dzień mieszkaniec Miłkowa, znany jest w całej Polsce. W 2008 roku wraz z grupą osób niepełnosprawnych zdobył Kilimandżaro, jest wielokrotnym mistrzem Polski w narciarstwie alpejskim, a w igrzyskach olimpijskich w Turynie zajął 10 miejsce w slalomie. Podczas wczorajszej imprezy podkreślał, że ważne jest to, żeby coraz więcej osób niepełnosprawnych mogło wędrować po górach.

– Cieszy mnie to, że KPN buduje szlaki, po których będą mogły poruszać się osoby niepełnosprawne. Ważne jest także to, żeby nasze hotele i pensjonaty miały odpowiednie warunki do przyjęcia ich, bo co z tego, że góry otworzą się dla niepełnosprawnych turystów, skoro nie będą mieli zapewnionych noclegów i wyżywienia – mówił Jarosław Rola.

Podczas wczorajszej imprezy obecni byli także goście z Jablonca nad Nisou oraz doradca prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej, Maciej Gałęski. Wręczył on staroście jeleniogórskiemu dyplom honorowy.

Karkonoskie Spotkania Turystyczne organizowane są co roku w pierwszy piątek października. W tym roku w ich ramach odbyło się także seminarium dotyczące realizowanego przez powiat jeleniogórski projektu „Tradycje w Karkonoszach i Górach Izerskich”. Starostwo pozyskało na ten cel dotację z Unii Europejskiej w wysokości 50 tysięcy euro. Z tej puli sfinansowano również wczorajszą uroczystość.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group