Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 2667
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Liczyrzepy 2014 wręczone w Bukowcu

Sobota, 4 października 2014, 9:12
Aktualizacja: Niedziela, 5 października 2014, 8:02
Autor: Mea
Powiat: Liczyrzepy 2014 wręczone w Bukowcu
Fot. Mea
Nagrody Starosty Jeleniogórskiego Jacka Włodygi zostały wręczone wczoraj (03.10.) w folwarku przy Pałacu Bukowiec podczas Karkonoskiego Spotkania Turystycznego. Ponadto najlepszym biurom podróży przyznano nagrody Dolnośląskiej Izby Turystyki.

Liczyrzepę w kategorii Najlepszy Obiekt Hotelarsko-Turystyczny przyznano Hotelowi „Kryształ” ze Szklarskiej Poręby. Znajduje się w nim centrum wellness & spa.

Za Najefektywniejszą Promocję nagrodę otrzymało Stowarzyszenie Rada Odnowy Przesieki. - Przesiecka Kąpiel Morsów oraz Bieg Icemana co roku przyciągają coraz więcej zarówno morsów, jak i osoby, które chętnie obserwują wyczyny osób kapiących się w lodowatej wodzie wodospadu Podgórnej. W każdą niedzielę października można skorzystać z mobilnej sauny przy wodospadzie w godz. 11.30 – 14.30 – zachęcała Anna Kurowska, prezes Stowarzyszenia Rada Odnowy Przesieki.

Za Najlepszy Produkt Turystycznym została uznana Gmina Kowary za Kolarski Wjazd i Bieg Górski na Okraj.
– Kolarski Wjazd odbywa się zawsze 15 sierpnia i łączy amatorów i zawodowców. Uczestnicy ruszając z centrum Kowar mają do pokonania 600-metrową różnicę wzniesień. Od 2009 r. dzięki współpracy z sąsiednią gminą czeską Mala Upa, impreza nabrała charakteru międzynarodowego i rozszerzona jest o zawody MTB. W tym roku uatrakcyjniliśmy ją o Bieg Górski, który będzie kolejną naszą tradycją – mówił Mirosław Górecki, burmistrz Kowar.

W kategorii Promocja Regionu wygrała również Gmina Kowary za przewodnik „Wędrówki Konia Tradycjusza”.
Liczyrzepę za Najlepszą Promocję Zagraniczną otrzymał dr Güther Denzler, były starosta powiatu Bamberg. W 2007 r. podpisał on umowę o współpracy z powiatem jeleniogórskim. Pomógł też pozyskać specjalistyczny sprzęt dla szpitala w Bukowcu.

– Razem z powiatem jeleniogórskim uczyliśmy się pozyskiwać środki unijne. Wspólnie prowadzimy międzynarodowy projekt GreKo, dotyczący wymiany doświadczeń w oświacie. Mam nadzieję na dalszą współpracę – podkreślił Güther Denzler.

Za Kreatywność Służącą Budowaniu Atrakcyjnego Wizerunku Gminy Przyjaznej Turystyce Liczyrzepę otrzymał Witold Szczudłowski, dyrektor Związku Gmin Karkonoskich i inicjator współpracy transgranicznej gmin polskich i czeskich w dziedzinie turystyki.

Wyjątkowa nagroda Liczyrzepy za promowanie turystyki w jeleniogórskim powiecie trafiła do Wiesława Dzierzbay, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu w Starostwie Powiatowym w Jeleniej Górze.
- To sukces mojego całego zespołu. Dzięki dobrej współpracy udaje się zachęcić turystów do odwiedzania Karkonoszy i prowadzić międzynarodowe programy – mówił Wiesław Dzierzba.

Ponadto Marek Ciechanowski z Dolnośląskiej Izby Turystyki wręczył Nagrody Dolnośląskiej Izby Turystyki. Pierwsze miejsce w tej klasyfikacji zajęło Biuro Podróży Eltur z Wrocławia, drugie - Biuro Turystyki i Usług Remedium z Wrocławia, trzecie miejsce ex aequo - BP Promotion Club z Wrocławia i BP Bis-Trawel z Bystrzycy Kłodzkiej. Wyróżnienia trafiły do biur podróży z Jeleniej Góry: As-Tur, Top Travel i Eurogo oraz do BP Elin z Wrocławia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group