Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 12272
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Liczy się szybkość i sprawność

Środa, 5 maja 2010, 12:38
Aktualizacja: 12:42
Autor: KAM
REGION: Liczy się szybkość i sprawność
Fot. KAM
Dziesięć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Mirsk wzięło udział w zawodach strażackich wpisanych w majowy cykl tego typu imprez. Przy okazji miejscowi ogniomistrze otrzymali nowy wóz bojowy.

Cel zawodów strażackich to mobilizacja do intensywnego szkolenia, propagowanie idei związanej z ochroną przeciwpożarową i ocena stanu wyszkolenia strażaków.

W minioną niedzielę zawody strażackie zainaugurowane zostały w Mirsku. Do zawodów pożarniczych zgłosiło się 10 jednostek z terenu miejscowej gminy. Przyjechali strażacy z Czech. Nad poprawnym przebiegiem zmagań ochotników czuwali zawodowi strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim.

Zmagania strażaków rozegrane zostały w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej 7x50m z przeszkodami oraz ćwiczeniach bojowe, które są najbardziej widowiskowe i cieszą się dużym uznaniem publiczności.

W klasyfikacji końcowej bezkonkurencyjni okazali się ochotnicy z Brzezińca, którzy nie mieli sobie równych i zajęli pierwsze miejsce. Dalsze miejsca zajęły takie jednostki jak: OSP Proszowa, OSP Rębiszów I, OSP Krobica-Orłowice, OSP Mirsk, OSP Kwieciszowice, OSP Rębiszów II, OSP Gierczyn, OSP Giebułtów, OSP Kamień.

Zawody połączone były z uroczystym przekazaniem wozu bojowego dla strażaków z Mirska, który zakupiony został za 700 tysięcy złotych, na zakup wozu złożyło się kilka instytucji. W czasie oficjalnego przekazania ks. Robert Dublański, kapelan strażaków diecezji legnickiej poświęcił nowość.

Następne zawody w powiecie lwóweckim już 22 maja w Zbylutowie koło Lwówka Śląskiego. Będzie to okazja do zorganizowania zbiórki krwi. Nie zabraknie też skromnego poczęstunku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group