Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 6077
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Liczą straty w budżecie

Poniedziałek, 16 marca 2020, 14:32
Aktualizacja: Wtorek, 17 marca 2020, 11:16
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Liczą straty w budżecie
Fot. Przemek Kaczałko (archiwum)
Nie wiadomo jak budżet miasta odczuje skutki pandemii koronawirusa. W Urzędzie Miasta Jeleniej Góry trwa ostrożne szacowanie strat, co będzie miało wpływ na kolejne inwestycje.
W Urzędzie Miasta trwają wstępne próby szacowanie ubytków budżetu, będących konsekwencją epidemii koronawirusa. Spowolnienie gospodarcze wpłynie nie tylko na zwolnienie tempa obrotu nieruchomościami, ale przede wszystkim na spadek dochodów własnych z tytułu odpisów od PIT i CIT, bowiem ze względu na ograniczenia aktywności gospodarczej wszystkich podmiotów należy się tego spodziewać - informuje Cezariusz Wiklik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Jeleniej Góry.
Nieznana jest skala ubytków, bowiem trudno jest dziś przewidzieć, jak długo potrwa stan epidemiczny, a także – jakie ograniczenia w produkcji i zatrudnieniu będą z tego wynikały. Ze względu na wyjątkowość tej trudnej sytuacji nie mają zastosowania żadne tzw. modele szacowania, które pozwoliłyby na osiąganie przybliżonych nawet szacunków, niemniej można dziś przewidzieć, że część inwestycji, planowanych z udziałem środków budżetu Miasta będzie musiała być zawieszona i określenie priorytetów w tym obszarze spraw może pomóc w później podejmowanych decyzjach - dodał rzecznik.

Twoja reakcja na artykuł?

2
11%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
11%
Nudzi
7
39%
Smuci
1
6%
Złości
6
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group