Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 14547
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Licz się z mandatem przy Jasnej – Grodzkiej

Środa, 3 sierpnia 2011, 7:34
Aktualizacja: 7:34
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Licz się z mandatem przy Jasnej – Grodzkiej
Fot. Angela
Zakaz postoju i zatrzymywania się przy siedzibach banków i Pasażu Grodzkim przy ul. Jasnej i Grodzkiej obowiązuje od kilku miesięcy, a mimo to jeszcze wielu jeleniogórzan próbuje w tym miejscu pozostawić swoje auto na czas załatwiania swoich spraw.

O tym przekonała się jeleniogórzanka, która zaparkowała swoje auto przy placówce jednego z banków przy ul. Grodzkiej. Kiedy kobieta załatwiła swoje sprawy i wróciła do auta, czekała na nią niemiła niespodzianka - blokada założona przez Straż Miejską oraz mandat i punkty karne. Najczęściej kierowcy tłumaczą, że pozostawili swoje auto tylko na „chwileczkę”. Dla straży miejskiej nie jest to jednak żaden argument. Przez długi czas straż miejska pouczała bowiem kierowców, ale to nie przyniosło żadnych rezultatów.

– Mimo upomnień kierowcy parkują w tym miejscu nagminnie. Przypominamy więc, że od kilku miesięcy obowiązuje tam zakaz zatrzymywania się i postoju. Jest to bowiem strefa zamieszkania, w której parkować można tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Tam takiego miejsca nie ma. Wyjątkiem są trzy koperty dla osób niepełnosprawnych. Za parkowanie w miejscu niedozwolonym nakładany jest mandat w wysokości 100 zł oraz 1 pkt. karny. Osoby, które parkują w obrębie skrzyżowania muszą liczyć się z mandatem 300 zł, a sprawni kierowcy zajmujący miejsca parkingowe niepełnosprawnym zapłacą 500 zł mandatu – ostrzega Artur Wilimek, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group