Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 10793
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Licytacje i koncerty już w ten weekend

Piątek, 13 stycznia 2017, 9:16
Aktualizacja: Wtorek, 17 stycznia 2017, 8:57
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Licytacje i koncerty już w ten weekend
Fot. Przemek Kaczałko
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 25. Tym razem większość wydarzeń z tym związanych w Jeleniej Górze, odbędzie się w Jeleniogórskim Centrum Kultury i galeriach handlowych.

Tradycyjnie, w stolicy Karkonoszy działają dwa sztaby WOŚP – Hufiec Karkonoski ZHP oraz Stowarzyszenie Jeleniogórskiej Młodzieży All-ternatywa. W sumie na terenie miasta i okolic będzie ponad 350 wolontariuszy, z czego część z terminalami umożliwiającymi wsparcie akcji na rzecz dzieci i seniorów za pomocą karty płatniczej.

- Jest bardzo dużo osób, które chcą pomagać. Bardzo często nie mają znaczenia ideologie, jest to tworzone na siłę na poziomie politycznym, a na poziomie wolontariusza, mieszkańca ważna jest chęć pomocy – powiedziała Maria Łabaziewicz, która przyznaje, że cały czas zgłaszają się chętni wolontariusze, ale ze względów proceduralnych jest już za późno (zgłoszenia przyjmowane były do końca listopada). - Samych harcerzy mamy ok. 100 i drugą taką liczbę uczniów z Rzemiosł Artystycznych, z Janowic Wielkich, Mysłakowic i innych – wylicza komendantka Karkonoskiego Hufca ZHP. Wolontariuszy będzie można spotkać nie tylko w Jeleniej Górze, ale i w miejscowościach całej kotliny. Organizatorzy przyznają, że kampania „antywośpowa” działa mobilizująco na ludzi i niekiedy słychać, że zamierzają wrzucić do puszki dwa razy więcej niż w poprzednich latach, co np. w 2016 roku skutkowało rekordową zbiórką.

Ze sztabu All-ternatywy na ulice wyjdzie 155 wolontariuszy, z czego 25 będzie wyposażonych z terminale płatnicze. Wolontariusze są oznaczeni specjalną koszulką oraz identyfikatorami. Już w sobotę (14.01) odbędzie „wigilia” Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nazywana przez młodzież „before 25. finału WOŚP”. W Galerii Sudeckiej od godziny 12:00 do 18:00 będą się odbywać koncerty, animacje i licytacje. - Będą też warsztaty dla najmłodszych: lukrowanie pierników, selfie-budka, zwijanie baloników, a do licytacji wystawiamy m.in. obraz Dariusza Milińskiego, oryginalną piłkę FC Barcelony, bombkę przypominająca gwiazdę śmierci z Gwiezdnych Wojen i wiele innych przedmiotów, których listę można znaleźć w wydarzeniu na Facebook'u „WOŚP w Galerii Sudeckiej” - powiedział Michał Piasecki, wolontariusz z All-ternatywy.

Główne wydarzenia już w niedzielę (15.01) w Galerii Nowy Rynek oraz na Placu Ratuszowym i w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Władze miasta zachęcają do wsparcia inicjatywy. - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pozwala na uruchomienie całego dobra, które jest w ludziach. Jestem optymistą i każdy, kto powoduje, że ludzie mogą stawać się lepsi – nawet na chwilę – to bardzo dobrze. Efekt końcowy widziałem w zeszłym roku w szpitalu, gdzie miałem nieszczęście się znaleźć – powiedział na konferencji prasowej Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry, który przekazał do licytacji rzeźbę anioła autorstwa Piotra Jagielskiego. Będzie on miał przypiętą niespodziankę – roczną wejściówkę do Term Cieplickich.

Program na niedzielę (15.01):
Scena klubowa Klubu Kwadrat - ul. Bankowa 28/30:
13.00 - koncert Trapeed
14.00 - koncert Bullet Raid Band
15.00 - koncert Ziemia Zakazana

Scena duża - sala widowiskowa JCK - ul. Bankowa 28/30 (między występami licytacje):
16.10 - występ zespołu tanecznego Szkoła Tańca No Name Dance Studio
16.30 - występ zespołu tanecznego Tierra Flamenca
16.50 - występ zespołu wokalnego MDK w Jeleniej Górze
17.15 - występ zespołu wokalnego Perfectum wraz z tenorem Jerzym Rynkiewiczem
17.45 - Jacek Szreniawa - koncert
18.20 - koncert zespołu Bow
19.00 - zaproszenie widowni na Plac Ratuszowy

Plac Ratuszowy:
12.00 - 15.00 zimowy piknik rodzinny
19.00 - 20.00 zumba dla wszystkich, flash mob, licytacje
20.00 Światełko do nieba.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group