Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 2473
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stara Kamienica: Licealne plany w Starej Kamienicy

Środa, 19 grudnia 2018, 8:01
Aktualizacja: Czwartek, 20 grudnia 2018, 7:33
Autor: WAC
Stara Kamienica: Licealne plany w Starej Kamienicy
Fot. użyczone
Wiele wskazuje, że od nowego roku szkolnego 2019/20 w Szkole Podstawowej w Starej Kamienicy zostanie utworzone Liceum Ogólnokształcące.

Uruchomienie w Starej Kamienicy Liceum Ogólnokształcącego ma rozwiązać problem, jak zapełnić obiekty szkolne po wygaszeniu gimnazjum. Organem prowadzącym szkoły ma być Gmina Stara Kamienica. Odpowiednia uchwała Rady Gminy ma zostać podjęta na najbliższej sesji, pod koniec grudnia. Na początku ma zostać uruchomiony jeden oddział informatyczno – językowy. Rozważane jest tez utworzenie klasy terapeutycznej dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

- Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do otwarcia Liceum Ogólnokształcącego, zarówno jeśli chodzi o kompetencje nauczycieli jak i bazę – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Starej Kamienicy Wiesława Storta-Respondek. - Między innymi dysponujemy bardzo nowoczesną pracownią komputerową. Chcielibyśmy też, aby nasi absolwenci, kończąc edukację uzyskiwali certyfikaty potwierdzające znajomość języków obcych. Mam nadzieję, że uda nam się przekonać młodzież, aby kontynuowała naukę w naszej szkole, która jest bardzo bezpieczną placówką. Rozmawialiśmy już na ten temat z rodzicami i wielu z nich pozytywnie odnosi się do naszych planów, zwłaszcza że zaoszczędziliby na kosztach dojazdów dzieci do szkół w innych miejscowościach.

Twoja reakcja na artykuł?

22
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
2
6%
Złości
8
24%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group