Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Poniedziałek, 16 marca
Imieniny: Izabeli, Oktawii
Czytających: 13981
Zalogowanych: 89
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Licealiści z Żeroma – przedszkolakom

Wtorek, 13 lutego 2018, 16:28
Aktualizacja: 16:34
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Licealiści z Żeroma – przedszkolakom
Fot. użyczone
"Licealiści z Żeroma Przedszkolakom" to projekt realizowany przez uczniów jeleniogórskiego Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 uczęszczających na zajęcia z prawa. W jego ramach maluchy z Miejskiego Przedszkola Nr 27, popularnie zwanego "Okrąglaczkiem", uczestniczyły w zajęciach "Prawo dla Malucha".

Dzieci poznawały podstawowe zasady zachowania w różnych sytuacjach, uświadamiając sobie, że skrzywdzenie drugiej osoby, czy zabranie bądź zniszczenie cudzej rzeczy, może rodzić przykre konsekwencje - opisują spotkanie, uczniowie ZSO Nr 1.

Oprócz obowiązków, przedszkolaki poznawały także swoje prawa. Nauce towarzyszyły zabawy, piosenki i wspólne tworzenie spisu zasad, o których powinno się pamiętać każdego dnia. Wiedza przekazywana była maluchom w sposób odpowiedni do ich wieku, poprzez zabawę i scenki z życia. Wszystkie dzieci otrzymały słodki poczęstunek.

Przedszkolaki dobrze się bawiły. Zdobytą wiedzę potwierdziły odznaki "Małego Prawnika" własnoręcznie wykonane przez starsze koleżanki z Żeroma.

Sonda

Czy odczuwam w swoim budżecie domowym podwyżkę cen paliw?

Oddanych
głosów
179
Tak
69%
Nie
22%
Nie dotyczy, bo nie jeżdżę samochodem
9%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Ropa spada, a paliwa w górę
 
Rozmowy Jelonki
Mocna rozmowa o młodych ludziach w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Nowy pomysł na sprzedaż pałacu
 
Aktualności
Jeleniogórzanin w Mam Talent!
 
Muzeum Karkonoskie
50 lat Konkursu im. Józefa Gielniaka – artyści mogą już nadsyłać prace
 
Pieniądze
Czy będzie strajk w Dino?
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group