Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5595
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: "Lewy" sezam u poszukiwacza skarbów

Czwartek, 12 czerwca 2008, 15:28
Aktualizacja: 0:32
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: "Lewy" sezam u poszukiwacza skarbów
Fot. Archiwum
Gliniane naczynie z epoki brązu, średniowieczną broń białą oraz fragmenty uzbrojenia z lat wojny znalazł 46–letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego. Miałby powód do dumy, gdyby nie fakt, że czynił to nielegalnie. O prowadzenie niezgodnych z prawem wykopalisk archeologicznych oraz paserstwo zabytków podejrzewa go policja.

Mężczyznę zatrzymali w środę policjanci z Wrocławia, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości związanej z kradzieżami dzieł sztuki i zabytków razem z funkcjonariuszami z Sekcji Kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Podczas przeszukania w mieszkaniu poszukiwacza skarbów policjanci znaleźli, między innymi, naczynie gliniane z epoki brązu, którego wiek wstępnie oszacowano na kilkaset lat przed naszą erą, średniowieczną białą broń-toporki i nóż oraz ozdoby.

Ponadto policjanci zabezpieczyli części broni palnej pochodzące z okresu I i II Wojny Światowej oraz dwa urządzenia służące do wykrywania metalu. Obecnie wyjaśniane są okoliczności tej sprawy. Zabezpieczone przedmioty zostaną przekazane do oceny przez biegłych, którzy określą ich wiek i pochodzenie.

Za paserstwo zabytków archeologicznych grozi kara do pięciu lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group