Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 5037
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Lewicowe plany noworoczne

Wtorek, 14 stycznia 2020, 10:00
Aktualizacja: Czwartek, 16 stycznia 2020, 12:27
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Lewicowe plany noworoczne
Fot. Przemek Kaczałko
W poniedziałek (13.01) w Hotelu Mercure odbyło się spotkanie noworoczne Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Wiosny i innych środowisk o lewicowych poglądach. O planach na kolejny rok mówili parlamentarzyści z naszego okręgu: Małgorzata Sekuła–Szmajdzińska i Robert Obaz.

Tradycyjne spotkanie noworoczne środowiska lewicowego było okazją do podsumowania minionego roku, w którym Lewica wróciła do Sejmu.

Myślę, że lewica jest w niezłej kondycji. Zdobyliśmy dwa mandaty (w okręgu wyborczym nr 1), a jestem przekonany, że wspólnymi działaniami doprowadzimy do tego, że przyszłość będzie jeszcze lepsza - powiedział Robert Obaz, poseł związany z Wiosną Roberta Biedronia.
Lokalne struktury SLD są mi bardzo bliskie, a mój wynik (ponad 41 tysięcy głosów) o czymś świadczy. To mój święty obowiązek, żeby tu być, robić dobre rzeczy - powiedziała Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska, która ubolewa, że nastąpiło pogorszenie jakości polityki w porównaniu do lat 2011-2014, kiedy również pełniła mandat posłanki.

Politycy mówili też o planach na nadchodzący rok, czyli wyborach prezydenckich i połączenia SLD z Wiosną, z którego ma powstać Nowa Lewica, a to oznacza powstanie nowych struktur na szczeblu centralnym, regionalnym i lokalnym.

Proces będzie odwrócony. Wybory będą szły od góry. W Jeleniej Górze pewnie też mogą nastąpić zmiany, ale wszystko co się wydarzy, będzie na lepsze - powiedział R. Obaz, który będzie współprzewodniczącym sztabu Roberta Biedronia na Dolnym Śląsku. - Nasz kandydat potwierdził wizytę w Legnicy i jestem przekonany, że w Jeleniej Górze też się pojawi - dodał poseł z Goduszyna.
Najważniejszy będzie maj - wybory prezydenckie. Musimy się zmobilizować - podkreśliła M. Sekuła-Szmajdzińska, która optymistycznie patrzy na plany połączenia SLD i Wiosny. - Gdyby nie optymizm i chęć życia, to po 10 kwietnia 2010 roku bym zwariowała. Ucieszyłam się, że doszło do zjednoczenia przed wyborami parlamentarnymi. Teraz układamy wszystko w klubie poselskim. Żadne połączenie nie jest łatwe, bo trzeba ustąpić, przegadać różne rzeczy, ale jestem optymistką. To połączenie doświadczenia SLD i świeżość Wiosny. Partia Razem jeszcze nie jest gotowa, ale na co dzień współpracujemy i to bardzo ważne - dodała posłanka z Warszawy.

Twoja reakcja na artykuł?

12
32%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
5%
Złości
22
58%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (56)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group