Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 10010
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

LWÓWEK ŚLĄSKI: Lewica przeciw starościńskim rządom

Środa, 28 kwietnia 2010, 8:35
Aktualizacja: 8:35
Autor: KAM
LWÓWEK ŚLĄSKI: Lewica przeciw starościńskim rządom
Artur Zych
Fot. TEJO
Radni z opozycji (SLD) nie udzielą na czwartkowej sesji absolutorium staroście Arturowi Zychowi. Koalicja PO–PiS–PSL poprą samorządowca.

Starosta lwówecki Artur Zych będzie miał udzielone absolutorium budżetu powiatu, ale nie wszyscy radni chwalą wykonanie budżet jego jednostki. Opozycja, do której zalicza się klub SLD z byłym starostą Henrykiem Kuleszą na czele, na pewno zagłosuje przeciw udzieleniu absolutorium staroście lwóweckiemu Arturowi Zychowi.

Czwartkowa sesja rady powiatu będzie drugą, najważniejszą sesją w roku. Pierwszą była oczywiście sesja związana uchwaleniem tegorocznego budżetu w powiecie. Z udzieleniem absolutorium pójdzie łatwo, ponieważ koalicja ma się dobrze nie zgadzają się tylko radni lewicy.

- Proszę zobaczyć na wydatki budżetu, przychody itp. Przecież my tak naprawdę się cofamy! Nie ma żadnych konkretnych inwestycji w powiecie, tutaj nie trzeba myśleć nie wiadomo ile. Wystarczy prosta matematyka, powiat praktycznie nic nie inwestuje nie mówiąc o pozyskanych środkach z zewnątrz – mówi Henryk Kulesza radny SLD.

Niespodzianek na czwartkowej sesji nie będzie, koalicja też nie jest zagrożoną, ale radni lewicy z pewnością przypomną o sobie i będą chcieli nagłaśniać w najbliższych dniach, że nie zgadzają się z wykonaniem budżetu przedstawiając konkretne przykłady.
- Ubolewam nad tym, że powiat pozyskał tak mało pieniędzy z różnych programów. Zostajemy daleko w tyle za sąsiednimi powiatami – dodaje Henryk Kulesza.

Sesja w sprawie absolutorium juz w najbliższy czwartek w Lwówku Śląskim o godzinie 14:00 przy Al. Wojska Polskiego 25A

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group