Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 7192
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Lewa, wspomnienie prawej – nie przegap tej sztuki!

Poniedziałek, 12 sierpnia 2013, 7:05
Aktualizacja: 7:06
Autor: UM
W ramach profilaktyki raka piersi, na deskach Jeleniogórskiego Centrum Kultury zostanie wystawiona sztuka „Lewa, wspomnienie prawej”. Spektakl odbędzie się 6 września o godz.18.00. Wstęp kosztuje 5zł (rezerwacja i sprzedaż biletów poprzez stronę internetową www.jck.pl – zakładka bilety).

Panie, które wykonają cytologię lub mammografię w okresie 01.08-06.09. br. mają zapewniony wstęp wolny za okazaniem potwierdzenia wykonania badania (wejściówki do odbioru w JCK od 19.08.).

Fabuła opiera się na dziennikach Krystyny Kofty, która w wyniku choroby nowotworowej została poddana mastektomii. W rolę głównej bohaterki monodramu wcieli się Teresa Stępień-Nowicka, aktorka Teatru im. Wilhelma Horzycy w Toruniu. Główną ideą spektaklu jest zachęcanie mieszkanek Jeleniej Góry do zgłaszania się na badania mammograficzne.

Spektakl jest jednym z elementów promocji badań profilaktycznych, które Miasto Jelenia Góra podejmuje w związku z przystąpieniem do konkursu „Zdrowa Gmina”

Konkurs Zdrowa Gmina powstał z myślą o wspieraniu idei profilaktyki nowotworowej w Polsce. Jego nadrzędnym zadaniem jest zachęcanie ludzi do zgłaszania się na badania mające na celu wczesne wykrywanie raka piersi, raka szyjki macicy oraz raka jelita grubego.

Zadaniem gmin biorących udział w konkursie będzie przeprowadzenie działań propagujących prewencję chorób nowotworowych, które rozumie się jako: działania informacyjno-edukacyjne i promocję badań profilaktycznych w kierunku zwiększenia frekwencji w ww. badaniach.
Organizatorem Konkursu jest Polska Unia Onkologii

Informacje, gdzie można wykonać badania znajdują się na stronie Miasta www.jeleniagora.pl w zakładce „Sprawy społeczne – Zdrowie i polityka społeczna -Programy profilaktyczne”:
http://um.jeleniagora.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=36&Itemid=125&lang=pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
139
Coraz lepiej
26%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
40%
Nie najlepiej
14%
Wciąż fatalnie
20%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group