Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8032
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karkonosze: Letnie szlaki zamknięte

Piątek, 8 stycznia 2021, 8:04
Autor: WAC
Karkonosze: Letnie szlaki zamknięte
Fot. KPN
Po ostatnich opadach śniegu i w związku z zagrożeniem lawinowym Karkonoski Park Narodowy zamknął tzw. letnie odcinki szlaków w Karkonoszach.

Decyzja, która została podjęta po konsultacji z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym dotyczy szlaków: czerwonego przez Kocioł Łomniczki (od nieczynnego schroniska Nad Łomniczką do Domu Śląskiego), niebieskiego Droga Jubileuszowa od skrzyżowania ze szlakiem czerwonym na Śnieżkę (Zakosy) do rozwidlenia ze szlakiem czerwonym przy zejściu ze Śnieżki, niebieskiego przez Kocioł Małego Stawu, od Domku Myśliwskiego do schroniska Samotnia, żółtego przez Biały Jar, od schroniska Strzecha Akademicka do skrzyżowania ze szlakiem czarnym (Śląską Drogą), czerwonego na odcinku trawersującym stok Wielkiego Szyszaka, żółtego od Mokrego Rozdroża do Śnieżnych Kotłów i zielonego przez Śnieżne Kotły od Mokrego Rozdroża do Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem. Zamknięty pozostaje nadal Wąwóz Kamieńczyka.

Służby terenowe KPN zamontowały już na tych szlakach tablice ostrzegawcze. W najbliższych dniach pojawią się również grodzenia.

Twoja reakcja na artykuł?

4
11%
Cieszy
4
11%
Hahaha
1
3%
Nudzi
16
46%
Smuci
9
26%
Złości
1
3%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
818
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group