Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 2541
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Letnie koncerty promenadowe wystartowały

Niedziela, 3 lipca 2016, 11:05
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 lipca 2016, 7:41
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Letnie koncerty promenadowe wystartowały
Fot. Przemek Kaczałko
W sobotnie popołudnie (2.07) w Parku Zdrojowym w Cieplicach wystartowała kolejna edycja Letnich Koncertów Promenadowych, organizowanych przez Zdrojowy Teatr Animacji. Jako pierwszy tego lata kuracjuszom i mieszkańcom zaprezentował się lokalny zespół Camerata Trio.

- W tym roku zaczęliśmy w sobotę i będą koncerty przede wszystkim w soboty, dlatego prosimy, aby śledzić nasz repertuar - powiedziała Dorota Fruba z działu marketingu Zdrojowego Teatru Animacji. - Będzie dużo różnych zespołów. Mam nadzieję, ze każdy będzie zadowolony i dla każdego znajdzie się coś dobrego – dodała D. Fruba.

Na inaugurację wystąpił zespół Cameraty Trio, znany lokalnej publiczności w szerszym składzie jako Camerata Pro. Słuchacze mieli okazję przenieść się w świat muzyki filmowej i klasycznej. Tym samym sobotnie popołudnie po przejściu burzy upłynęło w przyjemnym klimacie.

Letnie koncerty promenadowe to nie tylko wrażenia muzyczne. Już w przyszłą sobotę (9.07) odbędzie się pierwsze z dwóch spotkań z zumbą. Wrażeń dostarczy też pokaz tai chi.

Cykl koncertów w muszli koncertowej parku Zdrojowego skierowany jest do wszystkich. Udział jest bezpłatny. Wśród publiczności już podczas inauguracji było widać wielu kuracjuszy, ale też mieszkańców Jeleniej Góry w różnym wieku.

Z kolei w przyszłą niedzielę (10.07) na scenie pojawi się zespół Ponticello. - Będzie to nie lada gratka. Jest to zespół Orkiestry Smyczkowej Akademii Muzycznej z Belgii. Będzie to skład 50-osobowy, więc będą wychodzić na dwie tury. Zapraszamy fanów muzyki, bo to jest coś niebywałego – zachęca Dorota Fruba.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group