Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 2848
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Letni koncert reggae w Esplanadzie

Wtorek, 19 sierpnia 2014, 17:21
Aktualizacja: 17:23
Autor: Manu
Szklarska Poręba: Letni koncert reggae w Esplanadzie
Fot. Organizator
W Rodzinnym Parku Rozrywki Esplanada w Szklarskiej Porębie, w ramach XVIII Międzynarodowego Festiwalu Rowerowego Bike Action, odbył się letni koncert reggae. Na scenie wystąpili: Naaman oraz formacja Paihivo. Organizatorem był Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie.

Wokalistka zespołu Naaman - Marta “Nadia” Adamowicz, przy dźwiękach reggae, porwała wszystkich do wspólnej, żywiołowej zabawy. Jej występ to była prawdziwie nieustająca interakcja z publicznością.

Naaman to formacja z Lubina, tworząca od kilku lat, szeroko pojętą, polską scenę reggae, jeden z najciekawszych młodych zespołów poruszających się w stylistyce reggae, funk i soul. Nazwa grupy pochodzi od imienia wodza wojsk króla Aramu wyleczonego z trądu przez proroka Elizeusza ze starotestamentowej Drugiej Księgi Królewskiej 5:1.

Młodzi muzycy z Paihivo rozgrzewali publiczność w rytmie mieszanki reggae, roots, modern roots, dub i dancehall. Zespół zgromadził sobie grupę wiernych słuchaczy.

Paihivo powstał w Zgorzelcu pod koniec 2001 r., po rozpadzie zgorzeleckiej formacji reggae Regalizacja. Założycielem był gitarzysta Leszek Sinikowski. Na swoim koncie grupa ma cztery krążki.

Mimo chłodnego wieczoru widzowie tańczyli razem z muzykami do późna. Podczas koncertu doskonale spisała się także pogoda, przez cały czas towarzyszyło bezchmurne niebo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group