Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8357
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Leśne bezkrwawe łowy licealistów

Piątek, 3 września 2010, 8:10
Aktualizacja: 8:11
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Leśne bezkrwawe łowy licealistów
Fot. Gabi
Na początek roku szkolnego uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego im. Norwida otworzyli wystawę fotografii ukazujących las. Dla autorów zdjęć jest to pierwsza wystawa w tak szacownym miejscu, jakim jest Muzeum Przyrodnicze w Cieplicach.

Prace powstały podczas wakacji, a temat brzmiał: las. Jak trudno jest sfotografować to banalne z pozoru miejsce, wiedzą nawet bardzo doświadczeni fotografujący. Uczniowie „Norwida” nie przestraszyli się jednak leśnego wyzwania i poszli w las uzbrojeni w aparaty fotograficzne.

Okazało się, że w fotografii przyrodniczej prym wiodą dziewczyny: Kinga Miakienko, Marta Kiedrzyn, Justyna Kiedrzyn, Amanda Al. Madani, Jagoda Samson i Eugenia Wasilczenko. Dyrektor muzeum Stanisław Firszt pogratulował autorkom i przyznał, że niektóre z tych prac są świetne i spokojnie mogłyby wisieć w muzeum czy galerii.

Szef Muzeum Przyrodniczego zachęcił także do brania udziału w konkursach fotograficznych krajowych i zagranicznych. Tego samego zdania był także Stanisław Dąbrowski, jeleniogórski podróżnik, który otwarcie swojej wystawy miał tuż po uczniach II LO.

Dyrektor II LO Jadwiga Dąbrowska podziękowała swoim uczniom za tak piękne prace. Zapewniła ich także, że w przyszłości będą mieli więcej wystaw fotograficznych w Muzeum Przyrodniczym. Podziękowała także nauczycielom, bez których pomocy nie udałoby się doprowadzić tego projektu do końca. Oprawą prac zajęli się Kajetan Łoziński i Wiktor Ejsmond. Gratulujemy pomysłowym i pracowitym uczniom II LO w Cieplicach i wyczekujemy kolejnych wystaw.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group