Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 5297
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Lepsza promocja

Środa, 4 maja 2022, 5:58
Autor: WAC
Powiat: Lepsza promocja
Fot. Dolnośląska Organizacja Tutystyczna
Dwa podmioty turystyczne z powiatu karkonoskiego dołączyły ostatnio do członków Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.

Podczas ostatniego posiedzenia zarządu tej organizacji, które odbyło się w Pałacu Goszcz oraz Campusie Domasławice w gminie Twardogóra, w szeregi DOT włączono uroczyście Dolinę Pałaców i Ogrodów Ornamental Farm Bukowiec oraz Wieżę Książęcą w Siedlęcinie.

Dla małego obiektu jakim jesteśmy przynależność do DOT to pewien prestiż i nobilitacja – mówi Ludmiła Gajda ze Stowarzyszenia Wieża Książęca w Siedlęcinie. - Cieszymy się, że możemy się znaleźć w zacnym gronie największych atrakcji turystycznych w regionie. Otrzymujemy też większą możliwość promocji. Zyskujemy dodatkowe kanały poprzez które możemy dotrzeć do turystów, między innymi nasze foldery mogą znaleźć się na stoiskach DOT – u na targach turystycznych i innych imprezach.

Dolnośląska Organizacja Turystyczna (DOT) jest stowarzyszeniem utworzonym w styczniu 2000 r. przez władze samorządowe Dolnego Śląska. Obecnie Stowarzyszenie skupia ponad 100 członków i jest największą Regionalną Organizacją Turystyczną w Polsce. Głównym statutowym celem DOT jest wspieranie rozwoju turystyki i szeroko pojęta promocja Dolnego Śląska w kraju i za granicą, jako regionu atrakcyjnego turystycznie. Cel ten organizacja realizuje głównie poprzez organizowanie i rozwijanie działań na rzecz promocji turystycznej Dolnego Śląska na krajowych i zagranicznych targach turystycznych, organizowanie i rozwijanie działań na rzecz rozwoju turystyki, stworzenie regionalnego systemu informacji turystycznej, prowadzenie i aktualizowanie internetowej informacji turystycznej, prowadzenia działalności wydawniczej na rzecz promocji turystyki, podejmowanie badań i analiz ruchu turystycznego na Dolnym Śląsku; inicjowanie i wspomaganie planów rozwoju i modernizacji infrastruktury turystycznej i organizowanie szkoleń i doskonalenie kadr dla potrzeb turystyki.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
1
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group