Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 2586
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Lepkie ręce młodego złodzieja

Czwartek, 27 listopada 2008, 11:53
Aktualizacja: 11:54
Autor: TEJO
Elementy napowietrznych linii telekomunikacyjnych, części trakcji kolejowej i inne przedmioty padały przed kilka miesięcy łupem 17–latka. Złapała go policja. Młodemu przestępcy grozi kara do 10 lat więzienia.

Złodziej jest mieszkańcem gminy Zawidów. Jak ustalili policjanci swój złodziejski proceder rozpoczął w styczniu ubiegłego roku. Przez kilka miesięcy dokonał licznych kradzieży elementów napowietrznej linii telekomunikacyjnej. Następnie jego łupem padły elementy trakcji pociągowej. Ponadto zgorzeleccy policjanci ustalili, iż włamał się do pomieszczenia kasy towarowej na terenie dworca PKP, skąd dokonał kradzieży komputera stacjonarnego wraz z monitorem.

Przestępca włamał się także między innymi do kantoru i obiektów handlowych w Zgorzelcu i w Zawidowie dokonując kradzieży wyrobów tytoniowych powodując straty o łącznej wartości blisko 10 tysięcy złotych. Nastolatkowi udowodniono dokonanie łącznie 16 kradzieży z włamaniem oraz kradzieży, czym spowodował straty na ponad 22 tysięcy złotych. Za swoje czyny odpowie jak dorosły. Maksymalny wymiar kary to 10 lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group