Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 9336
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Lepiej pielęgnować niż wycinać

Piątek, 13 listopada 2009, 10:02
Aktualizacja: 17:28
Autor: TEJO
REGION: Lepiej pielęgnować niż wycinać
Fot. Jacek Jaśko
Drzew między Kopańcem a Wolą Kromnowską wczoraj miało już nie być. Mieszkańcy powstrzymali po raz kolejny wykonanie decyzji o wycince. Drogowcy podkreślają, że usuną tylko zniszczone drzewa, które zagrażają bezpieczeństwu.

Wójt Wojciech Poczynek zdecydował o wycince na polecenie Powiatowego Zarządu Dróg. Jednak protest przeciwników tak radykalnego rozwiązania odniósł skutek. Jak nas poinformował Jacek Jaśko z Kopańca, w przyszłym tygodniu wójt zorganizuje spotkanie w sprawie konserwacji drzew.

– Mamy nadzieję, że uchroni to unikalną aleję przed wycięciem – mówi J. Jaśko. Podstawą do rozmów ma być inwentaryzacja drzew, które jeszcze się ostały, określenie ich stanu oraz przeprowadzenie koniecznych zabiegów pielęgnacyjnych. Wszystko to ma zapewnić bezpieczeństwo na drodze, za co odpowiadają samorządowcy z gminy Stara Kamienica.

Tymczasem - zgodnie z wizją przeprowadzoną przez PZD, drzewa, które wytypowano do wycięcia, są w kiepskim stanie. Zniknąć ma jedynie osiem zniszczonych przez czas i poobijanych klonów, które stanowią bezpośrdnie zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Na odcinku Kopaniec - Wola Kromnowska jest znacznie więcej drzew i na pewno wszystkie nie zostaną wycięte.

Jak koszmarnie wyglądają drogi, przy których wycięto wpisane od lat w miejscowy pejzaż drzewa, mogą się przekonać kierowcy podróżujący po traktach na pograniczu powiatu jeleniogórskiego i ościennych. Wycinka miała zapobiec tragicznym wypadkom, ale okazała się fatalna zarówno dla krajobrazu jak i warunków drogowych: jezdnia pozbawiona została ochrony przed wiatrem i zamiecią śnieżną.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (54)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1171
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group