Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 8030
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj/Jelenia Góra: Leniwiec zakończył udany letni sezon plenerowy

Niedziela, 26 października 2014, 9:07
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 października 2014, 8:09
Autor: Angela
Kraj/Jelenia Góra: Leniwiec zakończył udany letni sezon plenerowy
Fot. Archiwum Zespołu
Jeleniogórski zespół Leniwiec, grający mieszankę punk–rocka, reggae i ska wzbogaconą dźwiękami saksofonu, akordeonu i puzonu zakończył udany letni sezon plenerowy. Muzycy występowali w całej Polsce grając m.in. na największych juwenaliach na Górnym Śląsku, na wrocławskich Arkanaliach oraz krakowskich Juwenaliach. Nowym i ciekawym doświadczeniem był świetnie przyjęty koncert piosenek Edwarda Stachury na największej w Polsce Stachuriadzie w Grochowicach.

Leniwiec nie omijał też stricte punkowych festiwali, zagrał m.in. na wrocławskim Punx Pikniku. Zespół zaproszono na dni miasta w Lubinie, Wągrowcu i Nowym Targu, gdzie dzielił scenę z legendami polskiego rocka, m.in. z KSU, Maciejem Maleńczukiem i zespołem Hunter. Tradycyjnie Leniwiec pojawił się też na czeskich festiwalach, grając plenery w Brnie i Usti nad Labem, podtrzymał też swoją wieloletnią tradycję występów charytatywnych, grając plener w samym środku Pienin, w Sromowcach Niżnych, dla Zosi, chorej na ciężką i rzadką chorobę, zespół Edwarda – Trisomia 18.

Muzycy nie zapomnieli o rodzinnym mieście i tego lata zagrali w Jeleniej Górze dwa plenerowe koncerty. Kulminacją pracowitego sezonu plenerowego były obchody XX-lecia Leniwca, zwieńczone występem na Lotnisku Aeroklubu Jeleniogórskiego. Kolejna szansa zobaczenia Leniwca w plenerze tego roku nadarzyła się podczas płockiego Summerfall, gdzie jeleniogórzanie towarzyszyli m.in. brytyjskiemu New Model Army, a dzień później wystąpili jako gwiazda Pożegnania Lata w Kalwarii Zebrzydowskiej. Muzycy zamknęli sezon letni m.in. koncertem na festiwalu Drž Se Fest, w czeskich Ustenicach. Ciekawostką jest to, że Leniwiec dostał zaproszenie na jedną z najważniejszych imprez literackich w Polsce – Nagroda Kościelskich, gdzie zaprezentował utwory ze swojej ostatniej płyty do tekstów Edwarda Stachury.

Po pracowitym sezonie letnim Leniwca czeka równie pracowita jesień. Artyści nagrywają nowy album oraz grają klubowe, m.in. w miniony weekend wystąpili z brytyjskim zespołem The Toy Dolls we Wrocławiu i Warszawie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group