Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 2711
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KOWARY: „Lem” z Kowar górą

Środa, 20 stycznia 2010, 8:10
Aktualizacja: Czwartek, 21 stycznia 2010, 8:18
Autor: TEJO
KOWARY: „Lem” z Kowar górą
Fot. Ania
Kowarskie liceum wyprzedziło faworyzowane szkoły z regionu jeleniogórskiego i zajęło 102 pozycję w rankingu Rzeczpospolitej i Perspektyw. To wielki sukces dla placówki.

Licxeum Ogólnokształcące im. Stanisława Lema zajęło równocześnie ósme miejsce w województwie dolnośląskim. Tuż nad nim znalazły się w większości wrocławskie szkoły oraz po jednej z Legnicy i Wałbrzycha. Szkoła wyprzedziła też jeleniogórskie licea: I LO im. Żeromskiego, II LO im. Norwida oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych.

Istotnym kryterium w tworzeniu rankingu była liczba laureatów i finalistów w 35 olimpiadach przedmiotowych w ubiegłym roku szkolnym. Warto tutaj dodać, że kowarskie liceum mogło się pochwalić laureatem aż dwóch olimpiad. Mateusz Zienkiewicz zajął I miejsce w Olimpiadzie Filozoficznej i II w Literatury i Języka Polskiego.

Redakcja przygotowująca ranking uznała, że liczba olimpijczyków jest bardzo ważnym kryterium. Sukcesy uczniów są świadectwem tego, że panująca w szkole atmosfera sprzyja ich rozwojowi. Brano także pod uwagę liczbę uczniów w placówce, dzięki czemu w rankingu znalazły się również szkoły z małych miejscowości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group