Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 3027
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: „Lem” w obronie praw człowieka

Czwartek, 8 grudnia 2016, 7:34
Aktualizacja: Piątek, 9 grudnia 2016, 8:17
Autor: Tomasz Raczyński
Kowary: „Lem” w obronie praw człowieka
Fot. Tomasz Raczyński
Jak co roku Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kowarach zorganizował Maraton Pisania Listów. To akcja, która zwyczajowo odbywa się w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka obchodzonego 10 grudnia. We wtorek (6.12), od samego rana do późnych godzin popołudniowych uczniowie i nauczyciele z „Lema” napisali prawie 300 listów.

- Zgodnie z zadaniem ustalonym przez Amnesty International – organizatora imprezy - wysyłamy apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda się poprawić los tych ludzi. Każdy list jest szansą, na którą czekają: Ilham Tohti z Chin, Bajram i Gijas z Azerbejdżanu, Shawkan z Egiptu, Johan Teterissa z Indonezji, Zeynab Jalalian z Iranu, Fomusoh Ivo Feh z Kamerunu, Maxima Acuna z Peru, Eren Keskin z Turcji Edward Snowden z USA oraz rdzenna społeczność Peace River z Kanady - przekonywała, w trakcie maratonu Anna Szblicka, organizator akcji.

Maraton Pisania Listów jest polską inicjatywą. Pierwszy Maraton został zorganizowany w 2001 roku przez aktywistów z warszawskiej grupy lokalnej Amnesty. W następnych latach akcja rozpowszechniała się na inne kraje. W ubiegłym roku setki tysięcy ludzi podjęły ponad 3,7 mln działań w ponad 200 krajach na całym świecie. Tylko w Polsce akcja została zorganizowana w ponad 600 miejscach, a uczestnicy napisali ponad 270000 listów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group