Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 6341
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Lektura sposobem prawie na wszystko

Piątek, 3 października 2008, 9:00
Aktualizacja: 9:00
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Lektura sposobem prawie na wszystko
Fot. TEJO
Głośne czytania dla przedszkolaków połączone z biblioterapią, arteterapią, dogoterapią, techniką Freineta czy techniką zabaw tropiących – takie atrakcje czekają na najmłodszych jeleniogórzan do czerwca przyszłego roku w Bibliotece Pedagogicznej w Jeleniej Górze.

Program „Klub Czytających Przedszkolaków” jest już znany nauczycielom przedszkolnym z kampanii czytelniczej „Cała Polska czyta dzieciom” Fundacji ABCXXI. Biblioteka pedagogiczna wzorowała się na tym pomyśle powołując do życia ten program. Organizatorzy zapraszają opiekunów, nauczycieli i dzieci do wizyty w bibliotece i udziału w programie.

- Terminy i godziny warsztatów będą ustalane bezpośrednio z wychowawcami z przedszkola – mówi Agata Szpala, nauczyciel koordynator programu. W tej sprawie można się kontaktować telefonicznie pod numerem (075) 75 225 80.

W ramach programu od października do czerwca w wypożyczalni przy ul. 1 Maja 43, raz w miesiącu będą się odbywały warsztaty głośnego czytania dla dzieci połączone z najnowszymi metodami edukacyjnymi: metodą leczenia za pomocą książki, sztuki, techniki Freineta czy techniki zabaw tropiących czyli połączenia zabawy ruchowej z nauką poprzez poznawanie.

W ramach dogoterapii dzieci dowiedzą się również jak należy się zachować podczas spotkania z nieznanym psem i jakie pozycje ochronne trzeba przybrać w momencie kiedy pies zaatakuje.

Na warsztaty w Bibliotece Pedagogicznej mogą się zgłaszać wszystkie przedszkola miejskie oraz z poza Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group