Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 5841
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lektura sposobem prawie na wszystko

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 3 października 2008, 9:00
Aktualizacja: 9:00
Autor: Angela
Fot. TEJO
Głośne czytania dla przedszkolaków połączone z biblioterapią, arteterapią, dogoterapią, techniką Freineta czy techniką zabaw tropiących – takie atrakcje czekają na najmłodszych jeleniogórzan do czerwca przyszłego roku w Bibliotece Pedagogicznej w Jeleniej Górze.

Program „Klub Czytających Przedszkolaków” jest już znany nauczycielom przedszkolnym z kampanii czytelniczej „Cała Polska czyta dzieciom” Fundacji ABCXXI. Biblioteka pedagogiczna wzorowała się na tym pomyśle powołując do życia ten program. Organizatorzy zapraszają opiekunów, nauczycieli i dzieci do wizyty w bibliotece i udziału w programie.

- Terminy i godziny warsztatów będą ustalane bezpośrednio z wychowawcami z przedszkola – mówi Agata Szpala, nauczyciel koordynator programu. W tej sprawie można się kontaktować telefonicznie pod numerem (075) 75 225 80.

W ramach programu od października do czerwca w wypożyczalni przy ul. 1 Maja 43, raz w miesiącu będą się odbywały warsztaty głośnego czytania dla dzieci połączone z najnowszymi metodami edukacyjnymi: metodą leczenia za pomocą książki, sztuki, techniki Freineta czy techniki zabaw tropiących czyli połączenia zabawy ruchowej z nauką poprzez poznawanie.

W ramach dogoterapii dzieci dowiedzą się również jak należy się zachować podczas spotkania z nieznanym psem i jakie pozycje ochronne trzeba przybrać w momencie kiedy pies zaatakuje.

Na warsztaty w Bibliotece Pedagogicznej mogą się zgłaszać wszystkie przedszkola miejskie oraz z poza Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz

piipi 3-10-2008 10:09
*FAJNIE..same "smakolyki" dla dzieci !.~Ksiazka jest przyjacielem czlowieka - rzecz to ..ZNANA,lecz nie zawsze doceniana.Jestem pewna,ze dzieci w ksiazce przyjaciela odnajda.
~W trosce o Piipi 3-10-2008 12:51
Piipi, propozycja w sam raz dla Ciebie. W „Klubie Czytających Przedszkolaków” dowiesz się w końcu, jak wygląda książka i co oznaczają te dziwne czarne znaczki, które można zobaczyć, gdy się ją otworzy. Jeśli „Cała Polska czyta dzieciom”, to może znajdzie się ktoś, kto również tobie coś poczyta (poza "Jelonką" oczywiście). Technika Freineta wyleczy Ciebie z głupoty, a jak się nauczysz techniki zabaw tropiących, to może w końcu wytropisz swojego jelonkowego przyjaciela. Jakby tego było mało, w ramach dogoterapii dowiesz się, jak należy się zachować podczas spotkania z nieznanym psem i jakie pozycje ochronne trzeba przybrać w momencie, kiedy pies zaatakuje. Jak widzisz, moc atrakcji, z korzyścią dla Twojego rozwoju intelektualnego. Tylko proszę, nie przedstawiaj się jako Piipi, bo wtedy wszyscy przybiorą wobec Ciebie pozycje ochronne. Polecam i zapraszam.
~Bartek 3-10-2008 13:38
Bardzo dobry pomysł czytajmy dzieciom, bo w tych czasach mało już kto to robi prym zdobyły idiotyczne gry, które pochłaniają maluchów bez reszty a dla nich taki sposób życia to prawdziwy game over już na starcie także jeszcze raz czytajmy dzieciom:)
~hihihih 3-10-2008 13:59
Szkoda,że na zdjęciu są Panie z Książnicy Karkonoskiej.Pozdrawiam.
piipi 3-10-2008 14:29
..do - [~Postu z godz.12:51..].. "Nie kazdemu udaje sie zaznac przyjazni ".
~bdm 3-10-2008 14:58
wcale nie szkoda, bardzo nam jest miło aczkolwiek nie jesteśmy pracownikami Biblioteki Pedagogicznej. Pozdrawiamy wszystkich i zapraszamy do Książnicy Karkonoskiej :)
~Biedna piipi 3-10-2008 15:22
biedna pipi - ty nalezysz do tych pechowcow !! widzisz - nawet panie bibliotekarki cie zapraszaja. idz idz , a my odetchniemy od ciebie przynajmniej przez kilka godzinek .
~Nauczycileka Wiesi 3-10-2008 15:38
Wiesiu , ja jestem pewna ,że wcześniej czy później spotkasz przyjaciela i wszystko uloży się w Twoim życiu . Teraz już wiem , dlaczego mi nie odpisałaś , gdy zapytałam, jak Ci się w życiu układa . Nie próbuję Cię " tanio " pocieszać , ale ja wiem ,że tak jest , swoje w życiu przeżyłam . Wierz mi , że martwię się Twiom losem ,a na swoją panią ze szkoły zawsze możesz liczuć , co mam ndzieje nie muszę ci przypominać . Odezwij się jeszcze , bardzo lubię z Tobą rozmawiać. I serdcznie pozdrawiam !
~Do Wiesi 3-10-2008 16:36
Wiesiu w "Klubie Czytajacych Przedszkolakow" poznasz mnóstwo wspanialych przyjaciol. Takich na swoim poziomie.
~nol._ 3-10-2008 18:11
piipi 3-10-2008 18:31
..do - [~Pani Nauczycielki..] ~Czytala Pani ?.~Wszystkim tutaj przeszkadzam !.~Pisalam ... PRAWDE o mezczyznach i teraz wszyscy sie na mnie gniewaja !.~Przedszkolanki teraz sa obrazone. ~Chyba czas ..odejsc.~PA.*piipi.
~Pani nauczycielka 3-10-2008 20:34
~Sabath 3-10-2008 21:28
książka to najlepszy przyjaciel człowieka... książka cię nie wyśmieje,...a nauczy... książka to przyjaciel taki do którego możesz uciekać od szarości dnia i zapomnieć obudzić w sobie wyobraźnię ale również taki który obudzi i wzbogaci twoją mądrość ...
piipi 3-10-2008 23:13
~Kochane Dzieci Jelonkowe...chcialabym,..aby te slowa byly dla Was w zyciu drogowskazem: "By mi dogodzic,gdym prosil o czary, / Dala mi babcia swoje okulary. "Idz w takie miejsce,gdzie jest ludzi wiele, I poprzez szkielka ogladaj smiele, / Mysli ich stana przed toba jak katry, Z latwoscia poznasz,co kazdy z nich warty".J.Ch.Andersen.
piipi 4-10-2008 0:58
..do - [~postu z godz.12:51..]...~Basnie Andersena sa..*NAJcudowniejsze na swiecie !!.~Maja taka moc i magie,ze dziecinstwo bez nich byloby szare ...~PROSZE ..te basnie dla dzieci przeczytac,bo tam ich serduszka radosc odnajda i ...PRAWDE,a ktora ich serduszka uksztaltuje.
piipi 4-10-2008 11:11
..POPRAWKA:.."Mysli ich stana przed toba jak ..KARTY ".
~bdm 4-10-2008 15:47
Pani Wiesiu-Piipi, my wcale nie obraziłyśmy się na Panią. Wręcz przeciwnie Panią również serdecznie zapraszamy do Książnicy Karkonoskiej. Książka jest dla kazdego, dla Pani również :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group