• Niedziela, 25 sierpnia 2019
  • Godz. 5:19
  • Imieniny: Józefa, Luizy, Ludwika
  • Czytających: 1838
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Lekkoatleci z MKL"12" najlepsi na Gimnazjadzie młodzieży

Wiadomości: Wrocław
Wtorek, 9 czerwca 2009, 19:37
Aktualizacja: 19:42
Autor: ahawer
Chłopcy z Gimmnazjum nr 3 w Jeleniej Górze okazali się najlepsi spośród wszystkich szkół naszego województwa podczas Finału Dolnośląskiego w Lekkiej Atletyce rozegranego w ramach Gimnazjady Młodzieży.

W punktacji drużynowej jeleniogórzanie zdecydownie pokonali mocne zespoły z Wrocławia, Wałbrzycha, Zgorzelca, Bolesławca, Polkowic, Lwówka Śląskiego. Na najwyższych stopniach podium stawali: Damian Wojciechów (w dal), Kajetan Kąs (2000 m) oraz sztafeta 4x100 m w składzie Michał Antos, Tomasz Kołodziejski, Łukasz Kruczek oraz Damian Wojciechów. Ponadto srebrny medal zdobył Tomasz Kołodziejski w biegu na 110 m ppł Mateusz Łepecki, który uplasował się tuż za Tomkiem (III miejsce) oraz Michał Antos (300 m ppł) - III miejsce.
Wśród dziewcząt srebrny medal wywalczyła Ewelina Gibes w biegu na 100 m ppł. oraz startując poza konkursem
wygrała rywalizację na dystansie 300 m ppł.

1.Damian Wojciechów - w dal - 6,23 m - I miejsce, 100 m (poza konkursem) - 11,42 s
2.Kajetan Kąs - 2000 m - 6:10,57 min - I miejsce
3.Ewelina Gibes - 100 m ppł - 15,84 s - II miejsce, 300 m ppł (poza konkursem)- 46,50 s (druga klasa sportowa)
4.Tomasz Kołodziejski - 110 m ppł - 16,11 s - II miejsce (rekord życiowy)
5.Mateusz Łepecki - 110 m ppł - 16,85 s - III miejsce (rekord życiowy)
6.Michał Antos - 300 m ppł - 43,52 s - III miejsce
7.Łukasz Kruczek - 300 m - 37,88 s - IV miejsce
8.Michał Prutis - dysk (1kg) - 39,92 m - IV miejsce
9.Jakub Chędoszko - wzwyż - 165 cm - IV miejsce
10.Kamil Piekarski - dysk (1kg) - 39,33 m - V miejsce
11.Mateusz Horyd - w dal - 5,35
12.Patryk Popowski - kula (4 kg) - 11,79 m
13.Krzysztof Łątka - wzwyż - 155 cm
14.Karolina Dul - w dal - 4,30 m
15.Natalia Pilch - 300 m ppł - 52,12 s (rekord życiowy)
16.Magdalena Marcukiewicz - wzwyż - 135 cm
17.4x100 m chłopców - I miejsce Antos Michał, Kołodziejski Tomasz, Kruczek Łukasz, Wojciechów Damian - 45,31 s.
18.4x100 m dziewcząt - IV miejsce Dul Karolina, Mikołajczak Małgorzata, Pilch Natalia, Gibes Ewelina

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 11-06-2009 21:29
od kiedy pamietam zawsze stara szkola SP 12 a obecnie GIM 3 byla poza konkurencja... a pozniej absolwenci zdobywali pierwsze miejsca na licealiadach :D

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group