Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 10029
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Białystok: Lekkoatleci Startu Simet z medalami MP

Środa, 28 czerwca 2017, 23:02
Aktualizacja: 23:06
Autor: MDvR
Białystok: Lekkoatleci Startu Simet z medalami MP
Fot. użyczone
Zawodnicy Startu Simet Jelenia Góra: Wiktor Żuryński, Bogusław Zagrodzki oraz Kamil Skitek wystartowali w dniach 23–25 czerwca w Białymstoku w lekkoatletycznych Otwartych Mistrzostwach Polski osób niepełnosprawnych.

Bogusław Zagrodzki w drugim dniu mistrzostw zaskoczył wszystkich w pchnięciu kulą - ustanawiając wynik 5,97m. Uzyskany rezultat dał mu drugie miejsce na podium, a tym samym stał się wicemistrzem Polski w pchnięciu kulą w kategorii F32. Kamil Skitek w pchnięciu kulą wywalczył natomiast czwartą lokatę. Kamil zrehabilitował się w konkurencji rzutu maczugą. Próba na odległość 19,14m dała mu drugą pozycję i obronę tytułu wicemistrza Polski w rzucie maczugą w kategorii F32. Bogusław Zagrodzi zdobył ostatecznie trzecie miejsce w rzucie maczugą.

Wiktor Żuryński, trener i zawodnik klubu także brał udział w mistrzostwach w dwóch konkurencjach - rzucie dyskiem oraz oszczepem. Jednak jak sam podkreśla to był już jego ostatni występ w imprezie w roli zawodnika, kończąc karierę w lekkoatletyce. - Teraz jeszcze bardziej chcę się zająć trenowaniem swoich podopiecznych z klubu Start Simet.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1239
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group